Sargeant: F2 za bardzo odstaje od F1

Logan Sargeant był jednym z trzech debiutantów w sezonie 2023 Formuły 1. Dopiero w drugiej połowie mistrzostw zdobył swój jedyny jak dotąd punkt w klasyfikacji generalnej, unaoczniając braki w przygotowaniu zapewnionym przez występy w Formule 2.

„Na 100% [Formuła 2] pomogła” – powiedział Amerykanin. „Myślę, że F2 to świetna seria, która ma wspaniałych kierowców, ale wydaje mi się, że różnica między samochodami jest prawdopodobnie trochę większa niż być powinna”.

Najlepszy z debiutantów Oscar Piastri miał wiele okazji do testowania samochodu F1 przed swoim wyścigowym debiutem, z kolei Nyck de Vries miał już jeden występ w Grand Prix za sobą przed sezonem 2023. Sargeant musiał w większości polegać na swoim doświadczeniu w F2.

„W F1 jest po prostu o wiele więcej drobnych szczegółów, które wpływają na osiągi. Jest bardzo dużo rzeczy, które możesz zrobić jako kierowca, których nie ma w samochodzie F2. To nie tylko tylko wsiadanie do samochodu i jazda, jak to ma miejsce w F2. To na pewno jest coś, czego brakuje w F2. Poza tym, samochody, moim zdaniem, nie są wystarczająco szybkie”.

Formuła 2 zamierza rozwiązać ten problem poprzez nowy samochód na sezon 2024, który został zaprojektowany według tej samej filozofii, co najnowsze auta F1, generując większość swojego docisku aerodynamicznego poprzez podłogę.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze