Domenicali: McLaren jest przykładem

Stefano Domenicali uważa, że ekipa McLarena jest idealnym przykładem na to, że nawet przy limicie budżetowym nadal można rozwijać bolid i być szybkim.

McLaren zaczął wprowadzać poprawki do swojego samochodu podczas Grand Prix Austrii. To był też moment, gdzie obaj kierowcy zaczęli piąć się w górę w tabeli z wynikami, a Oscar Piastri był w stanie wygrać sprint w Katarze na torze Losail. Ostatecznie ekipa z Woking ukończyła sezon na czwartym miejscu, mając na swoim koncie 302 punkty.

Taka sytuacja spowodowała, że były szef Ferrari postanowił odpowiedzieć wszystkim tym szefom zespołów, którzy uważali, że limity budżetowe nie pozwalają rozwijać w pełni samochodu i w pewnym momencie muszą pilnować, aby nie przekroczyć budżetu.

„Tym, którzy mówią, że nie da się rozwijać auta przy limicie budżetowym, odpowiedziałbym, że przykładem na to, że się da, jest McLaren, który pokazał, że to żaden problem” – powiedział szef F1, Stefano Domenicali.

Włoch uważa również, że w przyszłym sezonie różnice pomiędzy zespołami będą mniejsze, niż miało to miejsce w tym sezonie, gdzie Max Verstappen wygrał 19 z 22 wyścigów sezonu 2023.

„Myślę, że tak, będzie zacięta walka. Nawet jeśli nie lubię o tym mówić, ponieważ jest wiele osób, które coś mówią, a potem okazuje się, że się mylą. Jestem pewien, że celem wszystkich zespołów jest to, aby zademonstrować poziom ich możliwości inżynieryjnych, swoje umiejętności oraz możliwość doskonalenia się”.

Źródło: autosprint.correredellosport.it

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze