Sargeant: Zdecydowanie bardzo szczęśliwy ze mnie chłopak

Logan Sargeant sprawił nie lada niespodziankę podczas kwalifikacji Formuły 1 do Grand Prix Las Vegas. Amerykanin nie tylko awansował do Q3, ale uzyskał wysoki, siódmy wynik.

Po tym jak sędziowie ukarali Carlosa Sainza Jr. przesunięciem o dziesięć pozycji na starcie za wymianę akumulatora, kierowca Williamsa wyruszy do wyścigu z szóstej pozycji. To najwyższa lokata jaką Sargeant uzyskał w tym sezonie podczas kwalifikacji.

„Zdecydowanie bardzo szczęśliwy ze mnie chłopak!” – mówił po wszystkim Logan Sargeant. „Po prostu czuję, że – zwłaszcza po wszystkich trzech oddzielnych treningach – mogę w końcu wydobyć cały potencjał, jaki mamy w samochodzie, a zrobienie tego tutaj, w Vegas, jest czymś wyjątkowym. Myślę, że podkreślił to fakt, że mamy tutaj świetny samochód”.

Od samego początku kwalifikacji oba Williamsy pokazywały wyśmienite tempo. Obaj zawodnicy pokonali między innymi Sergio Pereza oraz Lewisa Hamiltona, którzy nie awansowali do głównego segmentu czasówki: „Nie jest łatwo osiągnąć taki wynik. Fakt, że udało nam się tego dokonać i robiliśmy to przez całe kwalifikacje, jest niesamowite”.

Williams był jednym z nielicznych zespołów, który idealnie wykorzystał poprawiające się warunki na torze oraz fakt, że nawierzchnia stawała się coraz bardziej przyczepna: „Wraz z poprawą przyczepności, jazda z każdą sesją stawała się coraz bardziej przyjemna. Nie sądzę, abyśmy mogli dzisiaj zrobić więcej. Myślę, że wydobyliśmy z auta wszystko, a co najważniejsze, mamy dwa samochody na czele stawki, co postaramy się utrzymać. Czapki z głów dla wszystkich w zespole, którzy ciężko pracowali i wiedzieli, że ten weekend to dobra okazja na dobry wynik”.

Ekipa z Grove kolejny raz w tym sezonie pokazała, że gdy tylko tor posiada długie proste, ich Williams nie ma sobie równych, a rywale mają spore problemy z ich wyprzedzeniem: „Myślę, że mamy bardzo irytujący – dla rywali – samochód na prostych, co przeszkadza innym, więc spróbujemy wykorzystać to i przekuć na naszą korzyść”.

Obecnie Logan Sargeant ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt, który zdobył za dziesiąte miejsce podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Austin.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze