Bravi: Audi nadal jest mocno zaangażowane w projekt F1

Alessandro Alunni Bravi, przedstawiciel Alfy Romeo i Saubera, podkreślił, że Audi pozostaje zaangażowane w Formułę 1, ale utrzymują niski profil ze względu na trwające partnerstwo Saubera i Alfy Romeo.

W ubiegłym roku Audi zakupiło mniejszościowy udział w Grupie Sauber, która do końca obecnego sezonu rywalizuje pod nazwą marki Alfa Romeo, dysponując silnikami Ferrari. Od 2026 roku Sauber ma zostać fabrycznym zespołem Audi z własnymi jednostkami napędowymi, ale niemieckie doniesienia zasugerowały, że koncern na nowo podjął się analizy tego przedsięwzięcia.

Projekt Audi w F1 we współpracy z Sauberem ogłosił ówczesny szef Audi, Markus Duesmann, który został zastąpiony na początku września przez Gernota Doellnera. W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia sugerujące, że Audi ostatecznie może wycofać się z Formuły 1, zanim do niego trafiła, jednak te sugestie starał się zdementować Alunni Bravi.

„Audi jest mocno zaangażowane w Formułę 1, oczywiście razem z Sauberem” – powiedział. „To zaangażowanie wynika nie tylko z decyzji zarządu Audi, ale także z rady doradczej Audi i rady nadzorczej Audi/Volkswagen. To jest decyzja zbiorowa, a zaangażowanie jest obecne. Dlaczego jest brak komunikacji? To proste – jesteśmy udziałowcem w Alfa Romeo F1 Team”.

„Do końca roku mamy pewne ograniczenia w komunikacji na temat zespołu, przyszłości i zaangażowania Audi, a także w pełni szanujemy Alfa Romeo za to i nie chcemy ogłaszać niczego poza tym, co jest ściśle związane z wyścigami i mistrzostwami”.

Alunni Bravi dodał także, że Sauber ciężko pracuje nad strukturą zespołu i intensywnie rekrutuje nowych pracowników. Od września w ekipie z Hinwil pracuje James Key, który po przejściu z McLarena, został dyrektorem technicznym.

„To nie jest kwestia zaangażowania Audi w finansowanie zespołu lub wspieranie tego procesu rozwoju. Mamy już ustaloną strukturę zgodnie z różnymi etapami transakcji, które zostaną zakończone przed sezonem 2026 i idziemy naprzód z planem inwestycji, zgodnie z ustalonym planem zarządzania”.

Źródło: reuters.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze