Key dyrektorem technicznym Alfy Romeo

James Key, który w przeszłości był dyrektorem technicznym w zespole McLarena, od pierwszego września 2023 obejmie tę samą posadę w Alfie Romeo.

Brytyjczyk ma za sobą bogate CV. Pracował między innymi w Force India, Scuderii Toro Rosso czy w Sauberze. Na początku swojej kariery w Formule 1 pracował w zespole Jordan, gdzie był między innymi inżynierem wyścigowym Takumy Sato.

Key był częścią McLarena od 2019, jednak po słabym początku sezonu 2023 został on zwolniony ze swojego stanowiska. Teraz wraca do Hinwil, gdzie pracował w latach 2010 - 2012. Brytyjczyk był wówczas odpowiedzialny za projekt samochodu C31, który aż czterokrotnie pozwolił ówczesnym kierowcom zespołu stanąć na podium.

„Cieszę się, że mogę wrócić do Hinwil, aby pracować ze starymi i nowymi kolegami w Sauberze” - powiedział Key. „Nie mogę się doczekać, aby poprowadzić techniczną stronę zespołu w jednym z najbardziej krytycznych momentów w jego długiej historii, gdy zmierzamy ku nowej i ekscytującej przyszłości. Przed nami ogromna praca, ale jestem przekonany, że każdy członek naszego zespołu pracującego w Hinwill będzie miał w sobie spore zaangażowanie, determinację i głód, aby doprowadzić nas na sam szczyt”

„Wiemy, że będzie to wymagało czasu, wysiłku i wytrwałości, a owoce tej pracy pojawią się dopiero w przeciągu najbliższych dwóch sezonów i później, ale mamy przed sobą sporo pracy i plan działa, który z chęcią rozpocznę. Jestem wdzięczny Andreasowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył i nie mogę się doczekać, aby odwdzięczyć się za to zaufanie i współpracować z nim w zakresie przyszłych wyzwań i ambicji”.

Zadowolony z podpisania kontraktu z Key'em jest CEO Saubera Andreas Seidl, który pracował z Brytyjczykiem w McLarenie i świętowali razem dublet na torze Imola podczas Grand Prix Włoch w 2021.

„Jestem zachwycony mogąc powitać Jamesa z powrotem w domu w Hinwil. Nominacja Jamesa jest kluczowym krokiem na tej drodze, ma on ogromne doświadczenie w sporcie, nie tylko jako dyrektor techniczny, ale także na innych stanowiskach w ramach technicznej organizacji zespołu” - stwierdził Seidl.

Przypomnijmy, że w sezonie 2026 zespół z Hinwil będzie występować jako Audi, z którym Szwajcarzy wiążą bardzo duże nadzieje.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu Alfa Romeo

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze