Gasly: Wiedziałem, że współpraca z Oconem nie będzie łatwa

Pierre Gasly wiedział, z czym będzie musiał się zmierzyć, dołączając do zespołu Alpine przed sezonem 2023, w tym wchodząc w partnerstwo ze swoim rodakiem, Estebanem Oconem.

Gasly i Ocon dorastali blisko siebie w Normandii we Francji i jako juniorzy startowali razem w kartingu, jednak w pewnym momencie doszło do swego rodzaju konfliktu. Obaj dotarli jednak do F1 - Gasly należał do rodziny Red Bulla, zaś Ocon był przez większość czasu z Renault/Alpine. Gasly otrzymał propozycję od Alpine przed 2023 rokiem, którą przyjął, co wiązało się z zakończeniem współpracy z Red Bullem i odejściem z AlphaTauri. To oznaczało jednak, że Francuz dołączy do Ocona, o czym opowiedział w podkaście Beyond The Grid.

„Wiedziałem, że nie będzie łatwo, ale jednocześnie zdawałem sobie sprawę, że razem dorastaliśmy” – powiedział Gasly. „Trochę martwiłem się, jak mnie przyjmie i jak będziemy pracować. Znam Estebana od dawna, więc wiem, jak ze sobą możemy pracować. Mamy różne osobowości; jesteśmy po prostu dwoma różnymi typami ludzi, ale sądzę, że naprawdę dobrze współpracowaliśmy. Myślę, że zrozumieliśmy odpowiedzialność”.

„Moim głównym zmartwieniem była dobra współpraca z nim, abyśmy wyciągnęli maksimum z samochodu, maksimum z zespołu i abyśmy obaj cisnęli w tym samym kierunku. Zawsze będzie zdrowa rywalizacja, każdy będzie chciał pokonać drugiego. Ale najbardziej zależy mi na tym, aby to nie miało wpływu na rozwój zespołu i rozwój samochodu”.

Gasly dodał także, że nawet po kilku miesiącach współpracy nie spotyka się zbyt często z Oconem, ale współpraca w obrębie tego samego zespołu przebiega pomyślnie.

„Nie spędzamy ze sobą zbyt wiele czasu, ale kiedy przychodzimy na tor, to jesteśmy w pracy. Jesteśmy dojrzali, odpowiedzialni i dowozimy. Jeśli chodzi o relacje zawodowe, jest między nami bardzo formalnie, ale tyle mogę chcieć, ponieważ ostatecznie chcę być konkurencyjny. Wiem, że Esteban nie zaprosi mnie na kolację, ale to w porządku”.

W tym sezonie zarówno Gasly, jak i Ocon stali na podium, jednak na dwa wyścigi przed końcem sezonu zespół Alpine zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 108 punktów.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze