Alonso: Hamilton motywuje nas wszystkich

Fernando Alonso wyraził pochwałę w kierunku Lewisa Hamiltona, który przez długi czas był w stanie dominować w Formule 1 i mimo ostatniego gorszego okresu – nie poddaje się.

Hamilton jak dotąd wywalczył siedem tytułów mistrza świata, a na najwyższym stopniu podium w wyścigach z cyklu Grand Prix stawał 103 razy, wyznaczając w tym czasie nowe rekordy.

Nowe przepisy techniczne, które obowiązują od sezonu 2022, sprawiły jednak, że Mercedes miał problemy z oswojeniem swoich konstrukcji do wymagań, a w sporcie aktualnie dominuje Red Bull Racing z Maxem Verstappenem.

W tym sezonie Hamilton zajmuje trzecie miejsce i próbuje dogonić Sergio Péreza. Alonso jest pod wrażeniem ciągłej chęci walki swojego byłego zespołowego kolegi sprzed lat. W wywiadzie dla GQ Hiszpan pochwalił Hamiltona i uważa, że jest motywatorem dla wszystkich w stawce Formuły 1.

Na pytanie, czy Hamilton również byłby zmotywowany, gdyby znalazł się w sytuacji Alonso, kierowca Astona Martina odpowiedział: „Trudno powiedzieć. Mamy różne osobowości i motywujemy się nawzajem w różny sposób. Ale Lewis nigdy nie stracił swojej koncentracji i swoich mocnych stron w fazach, gdy nie miał konkurencyjnego bolidu”.

„Było niewiele takich okresów, ale zawsze osiąga dobre wyniki na wysokim poziomie. Obecnie nie ma najlepszego samochodu, Red Bull Racing dominuje w mistrzostwach, ale mimo to zawsze walczy tak dobrze, jak potrafi. Ściga się z Sergio Pérezem o drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw i nigdy się nie poddaje. To nas wszystkich motywuje, że mimo tylu tytułów wciąż jest tak zdeterminowany”.

Źródło: speedweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze