Magnussen: To był prawdopodobnie najgorszy wyścig jaki miałem

Kevin Magnussen przyznał, że nie rozumie, skąd nagle w jego Haasie zabrakło tempa po tym, jak w czasie trzeciego treningu był na siódmym miejscu.

Zarówno Duńczyk, jak i Nico Hülkenberg, nie mieli praktycznie tempa podczas wyścigu o Grand Prix Włoch na torze Monza. Obaj kierowcy ukończyli zmagania na dwóch ostatnich miejscach i nie byli w stanie racjonalnie wytłumaczyć braku tempa, balansu oraz tego, że tak wiele stracili w stosunku do reszty stawki.

„To był prawdopodobnie najgorszy wyścig, ponieważ nie mieliśmy tempa, opony szybko się kończyły i nie było balansu. Mamy sporo do pokonania. To jest bardzo zagmatwane, ponieważ w czasie trzeciego treningu byliśmy na siódmym miejscu, a dzisiaj mieliśmy najwolniejszy samochód z bardzo dużą stratą. Po prostu nie było tempa – musimy to jakoś zmienić” – powiedział po wszystkim Magnussen.

Niewiele do dodania miał również Nico Hülkenberg, który podobnie jak swój kolega, nie potrafił znaleźć wytłumaczenia na brak tempa i balansu. Haas był jedynym zespołem podczas Grand Prix Włoch, który nie przywiózł na Monzę żadnych poprawek – nawet tylnego skrzydła, dostosowanego do szybkich prostych włoskiego obiektu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze