Hamilton: Mam w Formule 1 niedokończony interes

Lewis Hamilton po ogłoszeniu przedłużenia umowy z Mercedesem o kolejne dwa lata powiedział, że jednym z głównych czynników motywujących go do pozostania w Formule 1 jest chęć wywalczenia kolejnego tytułu mistrzowskiego.

W przeddzień Grand Prix Włoch ogłoszono, że zarówno Hamilton, jak i jego zespołowy kolega George Russell, pozostaną w Mercedesie przynajmniej do końca 2025 roku. To właśnie ze stajnią z Brackley Hamilton osiągnął największy sukces, a obecnie na koncie ma 7 tytułów mistrzowskich i ponad 100 zwycięstw.

To ostatnie miało miejsce jednak ponad rok temu – w grudniu 2021 roku. Od czasu nowych przepisów technicznych to Red Bull wrócił na szczyt i jak na razie całkowicie zdominował sport. Choć Mercedes miał jak dotąd trudności z dostarczeniem samochodu mogącego przełamać hegemonię Red Bulla, Hamilton zdecydował się zaangażować na kolejne dwa lata w Mercedesie, dodając, że ma «niedokończone interesy» w Formule 1.

„Jeszcze ze mną trochę posiedzicie” – zażartował Hamilton na konferencji prasowej. „Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia współpracy z zespołem. Jak dotąd razem mieliśmy niesamowitą podróż”.

„Mercedes wspierał mnie od 13 roku życia. To długa droga i nadal mamy niedokończone interesy, więc jesteśmy w tym razem. Przed nami wiele pracy, aby wrócić do czołówki, ale nie ma innego zespołu, w którym chciałbym być”.

Zapytany, czy były jakiekolwiek wątpliwości co do chęci pozostania w Formule 1, Hamilton odparł: „Nie. Chciałem zdecydowanie kontynuować starty. W życiu zawsze są wzloty i upadki, tak jak w zeszłym roku to był trudny rok. Jestem całkiem pewien, że każdy zastanawiał się, czy chcą kontynuować, ponieważ ciężko jest przebić się na szczyt, a to trudny sport”.

„To uczucie szybko jednak znika i skupiasz swoje myśli i energię na byciu jak najlepszym oraz radzeniu sobie z sytuacjami, z jakimi się spotykasz. Naprawdę jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy w zeszłym roku, że to przetrwaliśmy. W tym roku źle zaczęliśmy sezon, mieliśmy naprawdę świetne wyniki; jesteśmy na drugim miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Planem jest utrzymanie tego miejsca i zbliżenie się do lidera”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze