Sainz: Błąd w ostatnim zakręcie kosztował mnie pół sekundy

Carlos Sainz Jr, który wywalczył trzecie pole startowe do wyścigu o Grand Prix Kanady, stwierdził, że na swoim ostatnim okrążeniu kwalifikacyjnym naciskał zbyt mocno, co doprowadziło do drobnego błędu i straty cennego czasu.

Kierowca Ferrari ukończył czasówkę w Montrealu ze stratą 0,7 sekundy do zdobywcy pole position, Maxa Verstappena. Z kolei do Fernando Alonso, który ustawi się również w pierwszym rzędzie, miał tylko 0,1 sek.

Początek okrążenia w wykonaniu Sainza był bardzo dobry, a Hiszpan ustanowił rekordowy czas pierwszego sektora. W drugim sektorze różnica między nim a Verstappenem była minimalna i wiele wskazywało na to, że będzie mógł powalczyć o pierwsze pole startowe w trudnych warunkach. Niestety dla niego, w ostatnim zakręcie wpadł w poślizg i stracił sporo czasu, lecz to nadal wystarczyło na trzeci rezultat w Q3.

„Na ostatnim okrążeniu miałem najlepszy czas pierwszego sektora. W drugim sektorze wiedziałem, że straciłem trochę za dużo. Z kolei w ostatniej sekcji próbowałem po prostu przejechać bardzo szybko ostatni zakręt, ale nie udało się i kosztowało mnie to pół sekundy” – powiedział Sainz. „Starałem się pojechać po swoje, po pole position, a ostatecznie skończyłem na P3 z powodu tego błędu”.

Kierowca Ferrari mimo to wierzy, że to bardzo dobra pozycja startowa do wyścigu w Kanadzie.

„Jesteśmy na dobrej pozycji przed wyścigiem. Myślę, że będzie to dobra walka w czołówce z Maxem. Zobaczymy też, co uda nam się zrobić z Fernando, ponieważ przez cały weekend był bardzo szybki”.

Sainz był jednym reprezentantem zespołu z Maranello w Q3. Charles Leclerc z powodu kary cofnięcia na koniec stawki za przekroczenie limitu nowych komponentów jednostki napędowej wziął udział tylko w Q1, a resztę kwalifikacji oglądał już ze swojego garażu. Monakijczyk ustawi się na 19. polu startowym, obok Yukiego Tsunody, który został ukarany dokładnie z tego samego powodu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1