Leclerc wystartuje z końca stawki do Grand Prix Kanady

Ferrari poinformowało, że Charles Leclerc przyjmie kolejne nadprogramowe elementy silnika i tym samym niedzielny wyścig o Grand Prix Kanady rozpocznie z końca stawki.

Podczas piątkowych treningów zespół z Maranello poinformował o tym, że w samochodzie Monakijczyka zostanie zainstalowana nowa elektronika sterująca, co oznaczało dla kierowcy Ferrari + 10 miejsc na starcie do niedzielnej rywalizacji. Dodatkowo samochód nr 16 został wyposażony w nowy silnik spalinowy, MGU-H i MGU-K, jednak te elementy znajdował się w tegorocznym limicie ich wykorzystania.

W trakcie trzeciego treningu Ferrari poinformowało, że Leclerc będzie miał kolejne elementy jednostki napędowej, które stanowią już nadprogramowe części, a mianowicie trzeci silnik spalinowy, MGU-H, MGU- K i turbosprężarkę oraz dodatkowy wydech, który jednak mieści się jeszcze w limicie.

Zabieg przyjęcia dodatkowych elementów wiąże się ze strategią, jaką obrał zespół i za jednym zamachem chce wykorzystać maksymalną ilość kar, aby móc rotować większą ilością podzespołów na dalszy etapie sezonu. Kary przyjęte przez Leclerca oznaczają, że Monakijczyk wystartuje z końca stawki obok Yukiego Tsunody, który w piątek również skorzystał z nowych elementów jednostki napędowej, a w sobotę kierowca AlphaTauri startuje z nowym akumulatorem i elektroniką sterującą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1