Verstappen spodziewa się zaciętej walki z Ferrari

Max Verstappen powiedział, że spodziewa się interesującej potyczki z ruszającym z trzeciego pola Carlosem Sainzem Jr o zwycięstwo w Grand Prix Kanady po zdobyciu pole position w deszczowych kwalifikacjach w Montrealu.

Mimo sporego prowadzenia w klasyfikacji kierowców i aż pięciu tegorocznych zwycięstw, to dopiero drugie pole position mistrza świata w tym sezonie – po poprzednie sięgnął on na torze Imola. Verstappen przez całe kwalifikacje prezentował zdecydowanie najlepsze tempo i zdeklasował stawkę, notując na ostatnim okrążeniu w Q3 czas lepszy o blisko 0,7 sekundy niż Fernando Alonso, który ustawi się obok niego w pierwszym rzędzie.

„Wyczucie było dobre, zwłaszcza patrząc na te trudne warunki, jakie panowały w kwalifikacjach" – powiedział Verstappen. „Trzeba było zachować spokój i robić stopniowy postęp w czasówce. Samochód pracował bardzo dobrze także wtedy, gdy tor stawał się bardziej suchy”.

Na wyścig, w czasie którego oczekuje się suchego toru i znacznie wyższych temperatur, Verstappen spodziewa się zagrożenia ze strony Sainza, który wystartuje z trzeciego pola, za Alonso.

„Na długich przejazdach różnice między nami a Ferrari były bardzo niewielkie, więc spodziewam się, że to będzie dobra bitwa. Czekam na nią z niecierpliwością”.

Przed wyścigiem o Grand Prix Kanady Verstappen ma w klasyfikacji kierowców 21 punktów przewagi nad swoim zespołowym kolegą z Red Bull Racing, Sergio Pérezem.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1