Hamilton: Ten bolid jest coraz gorszy

Lewis Hamilton powiedział, że w jego odczuciu tegoroczny Mercedes W13 staje się coraz gorszy, określając piątkowe treningi przed Grand Prix Kanady jako «katastrofę».

Hamilton w drugim treningu uzyskał dopiero 13. czas, podczas gdy jego zespołowy kolega George Russell był o pół sekundy szybszy na pojedynczym okrążeniu, meldując się na siódmej pozycji. Mercedes, starając się rozwiązać trapiące samochód problemy, mocno eksperymentuje z zawieszeniem i wieloma innymi elementami bolidu. W Baku, gdzie Hamilton po wyścigu uskarżał się na ogromny ból pleców, Mercedes miał testować nowe tylne zawieszenie oraz «eksperymentalną część». W Kanadzie z kolei ekipa założyła do bolidu siedmiokrotnego mistrza świata zmienioną podłogę, jednak – jak stwierdził sam kierowca – wysiłki Mercedesa jak na razie są daremne.

„Dla nas to był piątek jak każdy inny. Próbowaliśmy wielu różnych rzeczy, a w moim przypadku eksperymentowaliśmy z podłogą, która nie działała” – powiedział Hamilton po treningach.

„Generalnie nic, co robimy w tym samochodzie, nie działa. Wraz z George’m sprawdzaliśmy różne ustawienia w drugim treningu, aby sprawdzić, czy jedno rozwiązanie się sprawdza, a drugie nie. Poczekam, aby usłyszeć, jakie od miał odczucia, ale dla mnie to była katastrofa. Tak jakby samochód stawał się coraz gorszy. Im więcej w nim robimy, tym bardziej staje się on niestabilny. Będziemy nadal nad nim pracować, ale jest jak jest. To bolid na ten rok, więc musimy to przetrwać i ciężko pracować nad lepszym samochodem na przyszły rok”.

Hamilton, który w przeszłości cieszył się z ogromnych sukcesów w Kanadzie, stając sześciokrotnie na pole position i wygrywając wyścig aż siedem razy, przyznał, że jeszcze nigdy nie miał tak dużych problemów na Circuit Gilles Villeneuve.

„Jedno dotknięcie krawężnika i samochód dosłownie leci, jest taki sztywny. Tutaj trzeba umieć korzystać z krawężników, więc jest to bardzo, bardzo trudne. To nie jest Montreal, który znam, do którego jestem przyzwyczajony i którego doświadczyłem w swojej karierze. To najgorsze odczucie, jakie miałem w jakimkolwiek samochodzie. Mam nadzieję, że przed sobotą będziemy mogli spróbować wprowadzić jakieś zmiany, ale to naprawdę podstawowe rzeczy samochodu... Jest jak jest i to będzie walka”.

Źródło: crash.net

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1