Problem z DRS-em przyczyną rezygnacji z okrążenia przez Verstappena

Max Verstappen uważa, że Red Bull Racing posiada odpowiednie tempo wyścigowe, aby pokonać Ferrari w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Hiszpanii po tym, jak problem z systemem DRS uniemożliwił mu podjęcie walki o pole position w kwalifikacjach na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Po pierwszych przejazdach w Q3 Verstappen znajdował się na prowizorycznym pole position, podczas gdy jego główny rywal Charles Leclerc obrócił się na wyjeździe z ostatniej szykany. Kierowca Ferrari jednak zmaksymalizował swoją jedyną szansę i wyszedł na prowadzenie z przewagą 0,3 sekundy. Verstappen nie odpowiedział już na tę próbę, ponieważ płat DRS-u nie otworzył się na prostej startowej na początku jego okrążenia. Holender uważa jednak, że tempo wyścigowe wygląda dobrze.

„Ciężko powiedzieć. Wielu kierowców poprawiło się na drugim przejeździe, co jest spodziewane. Mój DRS nie otworzył się, przez co poczułem, że tracę moc z powodu oporu powietrza. Szkoda, ponieważ mogliśmy przynajmniej mieć szansę [na pole position]” – powiedział Verstappen.

„W ten weekend było nam nieco trudniej znaleźć dobry balans w samochodzie. [Ferrari] wprowadziło poprawki, które prawdopodobnie pomogły im nieco w uzyskaniu czasu okrążenia. Z tego powodu nasza sytuacja była nieco trudniejsza, ale zobaczymy jutro. Myślę, że nasze długie przejazdy wyglądały całkiem przyzwoicie, więc mam nadzieję, że uda nam się chociaż trochę zbliżyć. Uważam, że to, co poprawiliśmy w kwestii jednego okrążenia, nie zaszkodzi naszym długim przejazdom. Chodzi tylko o sposób, jak ustawimy balans samochodu. Na jednym kółku był trochę większy potencjał. Myślę, że wczoraj i dziś rano poszło nam zdecydowanie dobrze. Trochę trudniej było nam znaleźć dopasowane ustawienia samochodu”.

Verstappen ustawi się na drugim polu startowym, obok Leclerca. Początek wyścigu o Grand Prix Hiszpanii w niedzielę o godzinie 15:00.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze