Russell: Możemy jutro powalczyć z Ferrari

George Russell zajął w dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej czwartą lokatę, Brytyjczyk po czasówce przyznał, że jest optymistycznie nastawiony do jutrzejszego wyścigu i wierzy, że będzie w stanie powalczyć o podium z kierowcami Ferrari.

Mercedes od początku weekendu na torze pod Barceloną prezentuje bardzo dobre tempo, a George Russell plasuje się regularnie w czołowej piątce. Brytyjczyk ma za sobą również dobrą sesję kwalifikacyjną, w której po raz kolejny pokonał Lewisa Hamiltona i wystartuje do jutrzejszego wyścigu z drugiego rzędu. Brytyjczyk uważa, że niedzielne popołudnie może być bardzo wymagające dla opon i kierowców, ale wierzy, że będzie w stanie powalczyć z kierowcami Ferrari.

Myślę, że jutro czeka nas bardzo chaotyczny wyścig, z wieloma wizytami w alei serwisowej" - powiedział Russell. Po treningach Max [Verstappen] wygląda na zdecydowanie mocniejszego od reszty stawki i będzie jutro faworytem. Nasze tempo było zbliżone do Ferrari, więc myślę, że będziemy w stanie z nimi powalczyć, ale najważniejsze będzie jutro zachowanie opon i to, jak szybko zaczną się zużywać. Mam nadzieję, że będę w stanie powalczyć o podium i taki jest mój cel".

Kierowca Mercedesa uważa, że postępy dokonane przez zespół są bardzo zachęcające i pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Najważniejsze są wyniki całego zespołu, a te są w ten weekend zdecydowanie najlepsze od początku sezonu. Poprawa zachowania samochodu pozwala z optymizmem czekać na kolejne weekendy wyścigowe. W trakcie sesji treningowych mieliśmy bardzo dobre tempo w pierwszym i trzecim sektorze, ale brakowało nam balansu w drugiej sekcji. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale samochód jest zdecydowanie lepszy niż na początku sezonu, a poprawki zdają egzamin".

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1