Pérez: Red Bull stracił kolejny dublet

Sergio Pérez powiedział, że pewna usterka silnika nie tylko kosztowała go podium w wyścigu o Grand Prix Miami, ale nawet kolejny dublet dla zespołu Red Bull Racing.

Pérez wystartował z czwartego pola i przez większość zmagań na Miami International Autodrome rywalizował z Carlosem Sainzem Jr o trzecie miejsce. Na 18. okrążeniu stracił on jednak dobrych kilka sekund na skutek chwilowej awarii czujnika w silniku. Co prawda Meksykanin zyskał podczas swoich pit stopów, jak również rzucił się w pościg po zjeździe samochodu bezpieczeństwa, jednak jest zdania, że w Miami można było wywalczyć więcej.

„Uważam, że straciliśmy dziś kolejny dublet” – stwierdził Pérez. „Miałem świetne tempo, naciskałem na Carlosa, dbałem o opony na pierwszym przejeździe, a potem pojawił się ten niefortunny problem z silnikiem. Wielka szkoda. Traciłem tylko sekundę do Carlosa, a potem wystąpiła usterka silnikiem i straciłem około 30 sekund w ciągu dwóch okrążeń. Później jeszcze problem doskwierał mi przez cały wyścig. Mieliśmy tempo, aby stanąć na podium, a ja naciskałem tak bardzo, jak tylko mogłem, będąc na pozycji, na której się znajdowaliśmy”.

Pérez pod koniec wyścigu dogonił Sainza i wyprowadził atak na 52. okrążeniu, jednak jadąc po brudnej stronie toru nie był w stanie odzyskać przyczepności na hamowaniu, w wyniku czego Sainz odzyskał lokatę. Meksykanin dodał, że przez usterkę silnika i tak trudniej byłoby mu wywalczyć miejsce w czołowej trójce.

„Miałem małą szansę w starciu z Carlosem i po prostu zaryzykowałem – wiedziałem, że w tym miejscu [na torze] będzie bardzo brudno. Myślę nawet, że gdybym go dopadł, to on wyprzedziłby mnie z powrotem, bo na prostych byłem po prostu za wolny. To bardzo frustrujące, że takie rzeczy ciągle się zdarzają, ale z drugiej strony w złym dniu udało mi się ukończyć wyścig na czwartym miejscu, co jest dobre”.

„Pracujemy bardzo ciężko nad niezawodnością i jako zespół nadal będziemy naciskać. To niefortunne, ale cieszę się, że udało nam się dziś dojechać do mety. W Barcelonie chcę wrócić do walki w czołówce”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1