Wolff: Mercedes jest teraz specjalistą w podskakiwaniu

Od początku sezonu Formuły 1 ekipa Mercedesa ma duże problemy z „podskakiwaniem” bolidu. Dotychczasowe działania nie wyeliminowały całkowicie tej niedogodności. Szef zespołu niemieckiego producenta Toto Wolff stwierdził, że początkowa wiara w odnalezienie rozwiązania ich kłopotów spełzła na niczym.

„W piątek wydawało się, że niski docisk pomaga z podskakiwaniem bolidu” – powiedział o weekendzie Grand Prix Miami. „Aczkolwiek w sobotę wszystko wróciło do normy, po tym, jak zwiększyła się przyczepność na torze i zaczął wiać wiatr. Uważam, że możemy teraz być śmiało nazywani specjalistami w kontekście podskakiwania, a co więcej z podziałem na kategorie w zależności od tego, czy to jest odbijanie lub morświnowanie”.

Co więcej, Austriak dodał, że zebrane przez zespół dane różnią się w porównaniu do tego co mówią kierowcy: „Szczerze mówiąc nasze dane różnią się w porównaniu do tego co mówią nasi kierowcy. Z pewnością nie mają samochodu, który jest najwygodniejszy w jeździe, aczkolwiek nasze informacje nie zawsze pokrywają się z tym co oni przestawiają”.

Źródło: planetf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1