Hamilton: Samochodu nie dało się prowadzić

Zdobywca pole position i zwycięzca ubiegłorocznego Grand Prix Arabii Saudyjskiej Lewis Hamilton sprawił dużą niespodziankę w tegorocznych kwalifikacjach na torze Jeddah. Trzeci w poprzednim wyścigu w Bahrajnie Brytyjczyk zakwalifikował się na odległej, 16. pozycji.

„Tak, oczywiście, że byłem zaskoczony brakiem osiągów” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „Coś było nie tak z ustawieniami. Wyglądało to dobrze w trzecim treningu, więc próbowaliśmy pójść dalej w tym samym kierunku i może poszliśmy za daleko. Samochodu nie dało się prowadzić, był bardzo nerwowy”.

Hamilton ostatni raz odpadł z kwalifikacji na etapie Q1 na torze Interlagos w 2017 roku. Startował z końca stawki na brazylijskim obiekcie także w zeszłym roku po tym, jak jego samochód nie przeszedł badania technicznego po kwalifikacjach. 7-krotny mistrz świata przebił się z końca stawki i wygrał ten wyścig, lecz nie spodziewa się podobnego scenariusza na ulicach Dżuddy: „Będę mieć ten sam samochód, co w kwalifikacjach, więc nie spodziewam się awansować zbyt mocno do przodu, ale dam z siebie wszystko”.

Zespołowy kolega Hamiltona George Russell wywalczył szóste pole startowe do niedzielnego wyścigu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze