Lowe: Nie wykluczam przejścia Alonso do Williamsa

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe podsycił niedawne plotki, mówiące o rzekomym otrzymaniu przez Fernando Alonso oferty przejścia do brytyjskiej ekipy na sezon 2018 Formuły 1.

Kontrakt Alonso z McLarenem wygasa wraz z końcem tego sezonu, a sam zainteresowany stwierdził kilka tygodni temu, że decyzję w sprawie swojej przyszłości podejmie we wrześniu.

„Nie ogłosiliśmy składu kierowców na przyszły sezon i ciągle nad tym pracujemy. Nie zamierzam potwierdzić [Alonso], ale też go nie wykluczam” – powiedział Lowe. „Na rynku jest wielu świetnych kierowców i będziemy starać się skompletować najlepszy możliwy skład”.

Tegoroczny debiutant Lance Stroll niemal na pewno pozostanie w ekipie, lecz przyszłość Felipe Massy stała się niepewna wraz z pojawieniem się opcji ściągnięcia Alonso. Za takim rozwiązaniem miałby lobbować Lawrence Stroll, który rzekomo wnosi do ekipy budżet w wysokości 20 milionów funtów.

Choć jeszcze niedawno oczekiwano, że Alonso pozostanie w McLarenie, jego cierpliwość do silników Hondy miałaby się wyczerpać i miał on dać do zrozumienia, że jedynym sposobem na jego zatrzymanie jest zmiana dostawcy.

„Do wygrywania potrzebne są świetni kierowcy i świetne samochody” – dodaje Lowe. „Trzeba zbudować samochód, który przyciągnie dobrego kierowcę i odwrotnie. Im lepszy ma się samochód, tym lepszych ściągnie się do siebie kierowców”.

„Widziałem, jak ważną rolę kierowca odgrywa w zespole. Dobry zespół potrzebuje dobrego kierowcy w takim samym stopniu jak dobry kierowca potrzebuje silnego zespołu – uzupełniają się wzajemnie”.

„Mając świetnego kierowcę, wszyscy w zespole są zmotywowani do jeszcze cięższej pracy nad poprawą osiągów, bo wiedzą, że te zostaną w pełni wykorzystane i przełożą się na wspaniałe wyniki. Kiedy kierowcy nie spełniają oczekiwań, może być odwrotnie”.

Źródło: skysports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league