Alonso: Brak tempa McLarena to problem ekipy, nie mój

Fernando Alonso, który ze względu na awarię samochodu wycofał się na sześć okrążeń przed końcem wyścigu, uważa że problem z tempem to sprawa tylko i wyłącznie jego ekipy.

W powyścigowym wywiadzie Hiszpan stwierdził, że niedzielny wyścig był jednym z lepszych w jego karierze. Kiedy wydawało się, że kierowca McLarena zdobędzie jeden punkt, w końcówce zmagań został wyprzedzony przez Nico Hülkenberga w Renault oraz Estebana Ocona z Force India. To nie był koniec problemów, bowiem chwilę później w jego McLarenie zaczęło szwankować zawieszenie, zmuszając Alonso do wycofania się z wyścigu.

„To był dobry wyścig, jeden z lepszych pod względem mojego prowadzenia i oszczędzania paliwa. Samochód jest niekonkurencyjny, więc utrzymywanie się na punktowanej pozycji było niespodzianką. Niestety zawieszenie uniemożliwiło nam sięgnięcie po ten punkt”.

Alonso nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymierzył kąśliwego komentarza w stronę konstrukcji swojego zespołu: „Czuję się świetnie przygotowany i prowadzę najlepiej w całej karierze, więc walka o jeden punkt budzi rozczarowanie i frustrację. Póki jednak daję z siebie wszystko, to problem zespołu, nie mój”.

Źródło: nbcsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league