Clear: Nie wiemy, czy mamy szybszy samochód od Mercedesa

Główny inżynier Ferrari Jock Clear powiedział po zwycięstwie Sebastiana Vettela w otwierającym sezon Formuły 1 Grand Prix Australii, że nie potrafi ocenić czy samochód Ferrari jest szybszy od tego aktualnych mistrzów Mercedesa.

Taką tezę wygłosił po wyścigu szef tej drugiej ekipy Toto Wolff, mówiąc: „Czasem się wygrywa, a czasem przegrywa, a Ferrari miało szybszy samochód”.

Clear uważa jednak, że takiego stwierdzenia nie można poprzeć jednoznacznymi dowodami z walki Vettela z Lewisem Hamiltonem: „Gdyby uwiązali się w zaciętą walkę na jakimś etapie wyścigu, można by było stwierdzić, który z nich był szybszy. Po dzisiejszym wyścigu nie można jednak tego stwierdzić, bo nie mieli okazji do wywarcia prawdziwej presji – na początku Lewis narzucał rozsądne tempo, a później Seb kontrolował wyścig. Wciąż zatem nie mamy ostatecznej odpowiedzi. Wiemy tylko, że dzisiaj wygraliśmy”.

Clear powiedział również, że jego zespół rozważał ściągnięcie Vettela do boksów przed Hamiltonem, lecz zjazd Brytyjczyka na 18. okrążeniu wymusił zmianę strategii i pozostanie Niemca na torze: „Od początku uważaliśmy, że mamy tempo pozwalające na „podcięcie” strategii Hamiltona, ale to on zjechał przedwcześnie. Szczerze mówiąc poszczęściło nam się, że utknął za Verstappenem”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league