Steiner wraca do padoku F1

Günther Steiner – tak jak o tym pisano i mówiono wielokrotnie – wraca do padoku Formuły 1. Były szef Haasa będzie w sezonie 2024 ekspertem niemieckiej telewizji RTL, która wraca do nadawania F1 w otwartym kanale.

Pierwszy wyścig w roli eksperta Steiner zaliczy podczas otwierającego sezon Grand Prix Bahrajnu. Będzie on współprowadzącym razem z Florianem Königem i będzie pełnił rolę podobną do tej, którą przez wiele lat pełnił nieżyjący już były kierowca Ferrari i mistrz świata, Niki Lauda.

„Dzięki dołączeniu Steinera, udało nam się pozyskać wieloletniego szefa i znawcę F1, który wzbogaci nasze transmisje na żywo o aktualne spostrzeżenia. Steiner to prawdziwa postać, która jest niezwykle popularna wśród wielu fanów Formuły 1” – przyznała Inga Leschek, menadżerka programowa RTL i RTL+.

Debiutu w nowej roli nie może się doczekać sam zainteresowany: „Formuła 1 to rywalizacja na najwyższym poziomie zarówno na torze jak i w padoku. Jak należy oceniać pracę kierowców i co to oznacza dla stających za nimi organizacjami? Nie mogę się doczekać zbadania tych procesów z tym silnym zespołem [RTL] na żywo i podzielenia się moimi analizami wydarzeń wyścigowych”.

RTL przez wiele lat – razem z Premiere – transmitował w Niemczech Formułę 1 w otwartym kanale. Potem prawa zostały przejęte przez niemiecki oddział Sky. W sumie w tym sezonie RTL pokaże siedem wyścigów.

Źródło: RTL.de

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze