Szef Forda domaga się rozwiązania sprawy Hornera

Dyrektor generalny Ford Motor Company domaga się rozwiązania dochodzenia dotyczącego szefa zespołu Red Bull Racing, Christiana Hornera. Ekipa z Milton Keynes otrzymała nawet list od swojego przyszłego partnera w tej sprawie.

List ten zaadresował prezes Forda Jim Farley i został podpisany w piątek. Przeczytać w nim można, że Farley wyraził niezadowolenie z „nierozstrzygniętych zarzutów dotyczących nieodpowiedniego zachowania głównych osób zespołu Red Bull Racing”.

Od sezonu 2026 Ford ma zostać bardzo ważnym, a w zasadzie kluczowym partnerem Red Bulla, stając się dostawcą silników dla zespołu. Nie dziwi więc chęć jak najszybszego wyjaśnienia sprawy domniemanego nieodpowiedniego zachowania Hornera na tle seksualnym wobec jednej z pracownic. Farley w liście zaznaczył, że minęło już 11 dni od wysłania prośby o dostarczenie dodatkowych informacji związanych z prowadzonym wewnętrznym dochodzeniem, rozpoczętym 5 lutego.

Sam Horner zaprzeczył wszelkim zarzutom i stwierdził, że również chce szybkiego zakończenia śledztwa.

„Jak wcześniej wskazaliśmy, bez zadowalającej odpowiedzi, wartości Forda nie podlegają negocjacji” – napisał Farley w liście. „Niezwykle istotne jest, aby nasi partnerzy w sporcie motorowym podzielali i demonstrowali autentyczne zaangażowanie w te same wartości. Mój zespół i ja jesteśmy dostępni o każdej porze, aby omówić tę sprawę. Nadal nalegamy na rozwiązanie, które wszyscy możemy poprzeć”.

Ponadto Farley wyraził rozczarowanie tempem śledztwa. Od czasu, gdy austriacka firma-matka Red Bulla ogłosiła, że zajmuje się zarzutami wobec Hornera, który nadal pełni rolę lidera zespołu trzykrotnych aktualnych mistrzów świata, minęło kilkanaście dni.

Jak na razie Horner pełni swoje obowiązki. Był obecny podczas prezentacji tegorocznego samochodu, a aktualnie jest w Bahrajnie, gdzie zakończyły się przedsezonowe testy, zaś w przyszły weekend na przełomie lutego i marca rozpocznie się nowy sezon Formuły 1.

Farley napisał, że choć Ford ufa, że śledztwo jest sprawiedliwe, firma jest „coraz bardziej zaniepokojona brakiem rozstrzygnięcia lub jasnego wskazania od was, kiedy spodziewacie się sprawiedliwego i uczciwego rozwiązania tej sprawy. Jesteśmy równie zaniepokojeni brakiem pełnej przejrzystości wokół tej sprawy wobec nas, waszych partnerów korporacyjnych, i oczekujemy pełnego sprawozdania ze wszystkich ustaleń”.

Farley zakończył list, wezwawszy do „szybkiej i poważnej uwagi” w tej sprawie.

Przesłuchanie Hornera nie rozstrzygnęło sprawy. Według doniesień przedstawiono prawie 100 dowodów, zaś ugodowo Horner miał zaoferować sześciocyfrową kwotę ugody.

Źródło: apnews.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze