Przyszłość Hornera ma zostać rozstrzygnięta w ciągu 48 godzin

Jak informuje dziennikarz Sky Sports, Craig Slater, w ciągu dwóch najbliższych dni, praktycznie w przeddzień inauguracji sezonu Formuły 1 w Bahrajnie, ma zostać wyjaśniona sytuacja Christiana Hornera jako szefa zespołu Red Bull Racing.

Horner był przedmiotem wewnętrznego postępowania między innymi przez niezależnego prawnika po oskarżeniach zgłoszonych przez pracownicę dotyczących nieodpowiedniego zachowania. Wcześniej szef Red Bulla został przesłuchany i oczekuje na decyzję, czy zostanie w składzie aktualnych mistrzów świata Formuły 1.

Mimo trwającego postępowania, Horner brał udział w części przygotowawczej przed sezonem, będąc obecnym na prezentacji tegorocznego bolidu RB20, a także podczas trzech dni testów w Bahrajnie.

Jak poinformował Sky Sports, decyzja dotycząca przyszłości Hornera zostanie ogłoszona w nadchodzących dniach przed rozpoczęciem nowego sezonu. Z racji tego, że treningi odbędą się w czwartek, a wyścig w sobotę, dzień medialny przypadnie na środę, więc temat Hornera może zdominować informacje z Bahrajnu.

Według Slatera, dochodzenie oraz raport dotyczący zachowania Hornera zostały «zakończone» oraz przesłane do zarządu Red Bulla w Austrii.

„We wtorek lub środę w tym tygodniu powinniśmy dowiedzieć się, czy Christian Horner będzie kontynuował swoją funkcję szefa zespołu Red Bull Racing” – powiedział Slater. „Według moich informacji,  dochodzenie w sprawie zarzutów dotyczących jego nieodpowiedniego zachowania wobec pracownicy zostało zakończone, a raport po tych dochodzeniach został również ukończony i przesłany do macierzystego przedsiębiorstwa Red Bulla w austriackim Salzburgu do rozważenia.

„Ustaliłem, że jest to obszerny dokument – liczący gdzieś w okolicach 150 stron – i zawiera około 60 godzin wywiadów z osobami związanymi z dochodzeniem”.

Slater oczekuje, że gdy werdykt zostanie ogłoszony publicznie, oświadczenie będzie celowo lakoniczne, ponieważ będzie to postrzegane jako wewnętrzne dochodzenie, a prywatność jest również istotnym czynnikiem.

Źródło: skysports.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze