Silverstone pozostanie w F1 na kolejnych 10 lat

Brytyjski tor Silverstone podpisał nową umowę na organizację Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1. Oddalony niecałe 100 kilometrów od Londynu tor będzie gościł mistrzostwa świata przynajmniej do 2034 roku.

Silverstone był miejscem pierwszego wyścigu Formuły 1 w 1950 roku, lecz nie zawsze był areną brytyjskiej rundy. W przeszłości Grand Prix Wielkiej Brytanii kilkukrotnie odbywało się w Aintree, a przez ponad 20 lat naprzemiennie toczyło się w Brands Hatch i Silverstone.

Obiekt w Northamptonshire został wyłącznym gospodarzem rundy w 1987 roku i pozostaje nim do tej pory, pomimo kontraktów podpisywanych z konkurencyjnymi obiektami Donington Park i Circuit of Wales, które jednak nie wywiązały się z warunków umowy.

Po zmianie właściciela praw komercyjnych Formuły 1, Silverstone wynegocjowało nową umowę, od czasu której Grand Prix Wielkiej Brytanii stało się prawdziwym hitem. W 2023 roku przez tor w trakcie weekendu przewinęło się 480 tysięcy fanów, czyniąc je najpopularniejszą imprezą w kalendarzu. Obecny kontakt na organizację wyścigu wygasał w 2024 roku, lecz nowa umowa gwarantuje jego obecność w kalendarzu na kolejne 10 lat.

„Ta długoterminowa umowa odzwierciedla znaczenie Grand Prix Wielkiej Brytanii dla Formuły 1 i ich uznanie dla naszych możliwości stworzenia światowej klasy wydarzenia dla brytyjskich fanów, którzy są jednymi z najbardziej entuzjastycznych i obeznanych na świecie” – powiedział Stuart Pringle, dyrektor generalny Silverstone. „Owacje na cześć rodzimych zespołów, a w szczególności dla brytyjskich kierowców na polach startowych, sprawiają, że atmosfera w Silverstone jest niepowtarzalna i nie mogę się doczekać, aby wykorzystać tę pasję do naszego sportu i wnieść imprezę na wyższy poziom w nadchodzącej dekadzie”.

Źródło: silverstone.co.uk

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze