Alpine zaprezentowało model A524

Zespół Formuły 1 Alpine zaprezentował swój samochód na sezon 2024 Mistrzostw Świata Formuły 1 – model A524.

Model A524 to czwarty samochód zbudowany przez zespół z Enstone od kiedy został on przemianowany z Renault Sport w 2021 roku. Francuski koncern postanowił w ten sposób promować swoją markę samochodów sportowych Alpine.

„Podeszliśmy do A524 w agresywny sposób” – powiedział o nowym samochodzie dyrektor techniczny Matt Harman. „Było to zamierzone, bo tworzymy większe pole do poprawy osiągów samochodu. Naprawdę skupiliśmy się na nauce i wyciąganiu wniosków niż na wynikach. To ambitny projekt, w którym skupiliśmy się na zrealizowaniu koncepcji, które zamierzamy umieścić w samochodzie. Zbudowaliśmy sobie solidną platformę do zwiększania osiągów, kiedy będzie to możliwe i postawiliśmy to sobie za cel. Niektóre elementy dopracowaliśmy do perfekcji, a nawet bardziej. Wszystko to wpisuje się w nasze podejście i cele, jakie sobie wyznaczyliśmy doprowadzając ten projekt na najwyższy możliwy poziom”.

Samochód został zaprezentowany w dwóch wersjach kolorystycznych – standardowej niebieskiej oraz różowej, biorącej swoje barwy od sponsora tytularnego ekipy. Alternatywny schemat kolorystyczny zostanie wykorzystany ośmiokrotnie w trakcie sezonu.

Kierowcami zespołu w sezonie 2024 będą Pierre Gasly i Esteban Ocon, który odniósł jedyne zwycięstwo dla zespołu pod swoją obecną nazwą podczas Grand Prix Węgier 2021.

 

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze