Andretti odpowiada FOM, nie zaprzestaje prac

Ubiegający się o miejsce w stawce Formuły 1 zespół Andretti Global wydał drugie oświadczenie od momentu otrzymania odmownej decyzji ze strony właściciela praw komercyjnych.

Amerykańska ekipa, posiadająca wsparcie koncernu General Motors, będzie kontynuować swoje starania o wejście do Formuły 1 w sezonie 2026, tym samym negując zarzut podjęcia zbyt dużego wyzwania budowy dwóch samochodów według różnych regulaminów technicznych w dwóch pierwszych latach obecności w F1.

„Andretti Cadillac chciałby odnieść się do dwóch pierwszych tematów podjętych w oświadczeniu Formula One Management” – czytamy w komunikacie. „Gdy Andretti Cadillac odpowiedział na zaproszenie do składania zgłoszeń przez FIA prawie rok temu, zaznaczyliśmy, że preferowanym pierwszym rokiem uczestnictwa byłby 2025, lecz nie precyzując konkretnie czy zgłoszenie ma dotyczyć 2025 czy 2026 roku. Andretti Cadillac od wielu miesięcy pracuje z założeniem wejścia w 2026 roku. To, że w aplikacji wciąż zawarty był 2025 rok, wynika z długotrwałości procesu”.

Zespół odniósł się też do zarzutu wobec Michaela Andrettiego, że ten nie przyszedł na proponowane mu spotkanie z Liberty Media: „Nie byliśmy świadomi, że propozycja spotkania została przedstawiona i nie odmówilibyśmy spotkania z FOM. Spotkanie twarzą w twarz w celu omówienia kwestii komercyjnych było i pozostaje bardzo ważne dla Andretti Cadillac. Z radością przyjmiemy możliwość spotkania z FOM i napisaliśmy do nich z potwierdzeniem naszego zainteresowania”.

„Nasze prace cały czas trwają”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze