Sztywny dobór opon w kwalifikacjach na Hungaroring

Na dwa tygodnie przed Grand Prix Węgier Pirelli potwierdza, iż w trakcie kwalifikacji na torze pod Budapesztem kierowcy będą mieli zmuszeni skorzystać z konkretnych zestawów opon. W sobotniej czasówce podczas każdego segmentu będzie obowiązywał inny stopień twardości ogumienia.

Obowiązująca podczas tradycyjnych weekendów Grand Prix formuła, zakłada możliwość swobody wyboru opon przez kierowców i zespoły. W większości przypadków zawodnicy starają pokonywać najszybsze okrążenia na najbardziej miękkich zestawach opon, ale w trakcie węgierskiej rundy ta zasada zostanie zmieniona.

Podczas Q1 na Hungaroring wszyscy kierowcy będą zobowiązaniu do skorzystania z twardej (C3) mieszanki opon, w Q2 z pośredniej (C4), a w Q3 z miękkiej (C5). Nowa alokacja opon na kwalifikacje, pierwotnie miała być sprawdzona podczas odwołanego Grand Prix Emilii-Romanii i będzie również testowana podczas Grand Prix Włoch we wrześniu. W rezultacie łączna liczba kompletów opon typu slick dostarczanych przez Pirelli zmniejszy się do 11. w przeciwieństwie do tradycyjnych 13. kompletów.

Sztywna alokacja opon dostarczanych przez Pirelli dla każdego z kierowców będzie wynosiła, zatem trzy twarde, cztery pośrednie i cztery miękkie zestawy.  Z kolei na deszczową pogodę liczba zestawów pozostaje niezmieniona, a więc cztery komplety opon przejściowych i trzy w pełni deszczowe.

Każdy kierowca będzie miał do dyspozycji łącznie siedem kompletów opon na sobotnie kwalifikacje i niedzielny wyścig, z co najmniej jednym zestawem opon twardych i jednym kompletem opon pośrednich, które zgodnie z regulaminem należy zachować na wyścig. Z pozostałych czterech dostępnych kompletów jeden zostanie zwrócony po pierwszym treningu, jeden po drugim oraz dwa po sobotniej sesji treningowej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze