McLaren powraca do kultowych barw na swój domowy wyścig

McLaren Racing i Google, główny partner zespołu, ujawnili dziś specjalną malowanie Chrome, które pojawi się na bolidach MCL60 podczas tegorocznego Grand Prix Wielkiej Brytanii. 

Srebrny kolor nawiązuje do ulubionej przez fanów odsłony stajni z Woking, która w latach 2006-2014 była znakiem rozpoznawczym tej brytyjskiej ekipy. Era chromu w McLarenie została rozpoczęta przez mistrzostwo świata Lewisa Hamiltona w sezonie 2008. Był to też rok, w którym Google założył swoją pionierską przeglądarkę. 

Jak czytamy na głównej stronie McLarena, to właśnie Chrome jest używany we wszystkich operacjach wewnątrz siedziby oraz na torze. To malowanie jest częścią trwających obchodów 60. urodzin McLarena, w ramach których zespół Formuły 1 i Arrow McLaren w IndyCar powróciły do innych historycznych barw, w szczególności upamiętniających kultowe zdobycie Potrójnej Korony Motorsportu przez swoich kierowców. 

Lando Norris w trakcie weekendu na Silverstone założy również dedykowany kask oraz buty, natomiast obaj kierowcy ubiorą specjalne kombinezony, nawiązujące do kolorystyki bolidu.

Nie jest tajemnicą, że fani wyścigów uwielbiają klasyczne chromowane barwy McLarena. Google Chrome chciał przywrócić elementy tego kultowego malowania, aby uczcić historię naszego zespołu podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii i cieszymy się, że możemy dać naszym kibicom to, czego chcą” – przyznał Zak Brown.

„Jestem pewien, że przywoła to wspaniałe wspomnienia dla wielu naszych sympatyków i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć [nową odsłonę MCL60] na torze podczas naszego domowego wyścigu”.

McLaren zamierzał pokryć całe nadwozie tym charakterystycznym kolorem, jednak finalnie nie doszło do tego z trzech powodów: FIA oznajmiła, iż zmiana całego malowania jest możliwa tylko w ograniczonych przypadkach, wzrost wagi spowodowałby spadek osiągów oraz zespół postanowił zachować także wstawki w kolorze papai.

Źródło: mclaren.com

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze