Sainz wystartuje z końca stawki podczas Grand Prix Turcji

Carlos Sainz Jr skorzysta z nadprogramowego silnika w nadchodzącym Grand Prix Turcji. Użycie czwartej jednostki napędowej spowoduje start Hiszpana z końca stawki do niedzielnego wyścigu.

Podobnie jak w przypadku Leclerca przed dwoma tygodniami w Soczi, tym razem Ferrari zdecydowało się na założenie nadprogramowego silnika w samochodzie Sainza. Wprowadzenie dodatkowej jednostki napędowej pozwoli na wykorzystanie ostatnich poprawek w obszarze silnika, które mają zwiększać moc o około 10 KM: „Podobnie jak Charles Leclerc w Rosji, w Turcji Carlos Sainz użyje całkowicie nowej jednostki napędowej, wyposażonej w nowy system hybrydowy. W związku z tym [Carlos] rozpocznie wyścig z tyłu stawki, aby wspiąć się w górę i zdobyć kilka punktów” – czytamy w komunikacie prasowym Ferrari.

Na obiekt Istanbul Park nie przybędzie szef Ferrari Mattia Binotto, który będzie nadzorował projekt przyszłorocznego samochodu: „Mattia Binotto nie weźmie udziału w Grand Prix Turcji, podobnie jak miało to miejsce kilka razy w zeszłym roku. Szef zespołu będzie w fabryce w Maranello skupiał się na rozwoju przyszłorocznego samochodu. Będzie oczywiście śledził wszystkie sesje i wyścig ze zdalnego stanowiska, mając stały kontakt z zespołem w Istanbul Park”.

Obowiązki Binotto w takich przypadkach przejmuje Dyrektor wyścigowy Ferrari Laurent Mekies. Podobnie będzie i tym razem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league