Red Bull zmieni barwy na Grand Prix Turcji

W nadchodzącą niedzielę 10 października stawka Formuły 1 miała ścigać się podczas Grand Prix Japonii na torze Suzuka. Byłby to ostatni domowy wyścig dla Hondy przed wycofaniem się dostawcy silników z mistrzostw świata. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że rundę przeniesiono do Turcji.

Korzystające z układów napędowych Hondy zespoły Red Bull Racing i Scuderia AlphaTauri postanowiły mimo wszystko oddać w ten weekend cześć swojemu partnerowi, zmieniając wygląd swoich aut. Samochody Maxa Verstappena i Sergio Péreza zostaną przemalowane na biało, aby upodobnić je do Hondy RA 272 – to tym samochodem Richie Ginther odniósł pierwsze zwycięstwo Hondy w F1 podczas Grand Prix Meksyku 1965. Na tylnym skrzydle samochodów AlphaTauri będzie natomiast widnieć napis ありがとう, oznaczający «dziękujemy».

„Wszyscy wyczekiwaliśmy spotkania z japońskimi fanami Hondy, aby wspólnie uczcić owocną współpracę w Formule 1 podczas domowej rundy na Suzuce” – powiedział szef zespołu Red Bulla Christian Horner. „Choć wyścig padł ofiarą pandemii, nie mogliśmy pozwolić, aby ten weekend przeszedł bez uhonorowania Hondy i jej fanów poprzez wspomnienie ich wyścigowego dziedzictwa. Barwy, które wybraliśmy, oddają cześć niesamowitej przygodzie Hondy z F1 i mamy nadzieję, że będziemy mogli dać fanom kolejne zwycięstwo, właśnie w tych legendarnych kolorach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Galeria:

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze