Honda będzie pomagać Red Bullowi w 2022 roku

Japońska marka Honda wycofa się z Formuły 1 w charakterze dostawcy silników po zakończeniu sezonu 2021. Współpraca z zespołem Red Bull Racing będzie jednak kontynuowana przez kolejny rok.

Obie strony doszły do porozumienia, w ramach którego Honda nadal będzie rozwijać układ napędowy w sezonie 2022, przekazując jednocześnie prawa do technologii nowej firmie Red Bull Powertrains, która zacznie produkować silniki na potrzeby Red Bulla i AlphaTauri.

Inżynierowie Hondy będą także obecni na torach wyścigowych, zapewniając wsparcie techniczne obu ekipom w sezonie 2022. Po tym czasie pracownicy brytyjskiej bazy Hondy w Milton Keynes zostaną przejęci przez Red Bulla. Ponadto, kontynuowany będzie wspólny program rozwoju młodych kierowców, który doprowadził do debiutu w Formule 1 Yuki Tsunody.

„Bardzo cieszymy się, że nasz ambitny i ekscytujący projekt Red Bull Powertrains będzie cieszył się silnym wsparciem Hondy, na polu technicznym i operacyjnym, w sezonie 2022” – powiedział szef zespołu Red Bulla Christian Horner. „Pomoże to zapewnić gładkie wejście Red Bulla w rolę producenta układów napędowych”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league