Schumacher i Mazepin pozostają kierowcami Haasa w sezonie 2022

Zespół Uralkali Haas F1 Team potwierdził, że przyszłym sezonie skład ich kierowców pozostanie niezmieniony. Dla Micka Schumachera i Nikity Mazepina będzie to drugi sezon w amerykańskiej ekipie.

Szef zespołu Günther  Steiner powiedział, że ważnym czynnikiem w podjęciu decyzji o pozostawieniu duetu kierowców na przyszły rok było zachowanie stabilności: „Wiedzieliśmy, że chcemy zachować ciągłość , jeśli chodzi o kierowców w 2022 roku i z radością potwierdzam,  że w przyszłym roku Mick Schumacher i Nikita Mazepin będą rywalizować dla Uralkali Haas F1 Team” – powiedział Włoch. „Rok 2021 dał obu kierowcom możliwość nauki Formuły 1, a jak na nowicjuszy zrobili wiele w tym roku. Z pewnością był to trudny sezon z pakietem, który mieliśmy, ale jednocześnie obaj podjęli wyzwanie i ściśle współpracowali z zespołem, aby poznać nasze procesy i dostosować się do rygorów kampanii Formuły 1”.

„Teraz, gdy patrzymy w przyszłość na sezon 2022, jesteśmy przekonani, że możemy iść naprzód, jako zespół i dać Mickowi i Nikicie konkurencyjny pakiet wyścigowy, aby zrobić kolejny krok w ich karierze w Formule 1”.

Mick Schumacher z kolei liczy na to, że zmiany regulaminowe pod kątem technicznym w przyszłym sezonie sprawią, że będzie w stanie rywalizować o wyższe cele, niż obecnym roku: „Będąc częścią Formuły 1, żyję swoim marzeniem. Pierwszy rok spędzony razem z Haas F1 jest bardzo ekscytujący i pouczający i jestem pewien, że całe doświadczenie, które zdobyłem, będę mógł wykorzystać w nadchodzący roku” – powiedział niemiecki kierowca. „Przy nowych przepisach technicznych, imponującej ambicji całego zespołu Haas F1 i wsparciu Ferrari wierzę, że przybliży nas to do stawki w sezonie 2022 i będziemy mogli walczyć o punkty”.

„Nie mogę się doczekać pracy z zespołem, który staje się coraz silniejszy i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby popchnąć nas do przodu. Na koniec chciałbym podziękować Akademii Kierowców Ferrari za zaufanie, jakim mnie obdarzają i wsparcie, jakie okazali mi przez lata”.

Nieco bardziej oszczędny w słowach wypowiedział się Mazepin, który po prostu będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony w nowej kampanii: „Jestem bardzo podekscytowany przyszłym rokiem, gdzie będziemy mieli nowy samochód i po prostu będę chciał tą okazję wykorzystać z zespołem Haas F1, rozwijając si razem z nimi. Myślę, że w przyszłym roku będziemy silniejsi”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

 

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze