McLaren zwolni 1200 osób

Brytyjski producent samochodów sportowych McLaren zapowiedział restrukturyzację koncernu w związku z pandemią koronawirusa. Pracę straci 1200 osób, w tym także członkowie zespołu Formuły 1.

„Bardzo żałujemy tego, jak ta restrukturyzacja dotknie naszych ludzi, szczególnie tych, których stanowiska mogą zostać zlikwidowane” – powiedział prezes McLaren Group Paul Walsh. „To scenariusz, którego ze wszystkich sił staraliśmy się uniknąć, podejmując drastyczne kroki w celu ograniczenia kosztów we wszystkich obszarów działalności. Teraz nie mamy jednak innego wyboru, jak zmniejszyć zatrudnienie. To bez wątpienia trudny czas dla firmy, a w szczególności naszych ludzi, ale mamy zamiar wyjść z tego jako wydajny, rentowny biznes z jasną ścieżką powrotu na ścieżkę wzrostu”.

Zwolnienia będą miały miejsce we wszystkich trzech spółkach grupy – McLaren Racing, Automotive i Applied. W przypadku zespołu wyścigowego spodziewane jest odejście 70 osób, a jednym z kryteriów restrukturyzacji jest przygotowanie się do wprowadzenia limitu budżetowego w sezonie 2021.

„McLaren Racing był zwolennikiem wprowadzenia limitu budżetowego do Formuły 1. Choć będzie to miało znaczący wpływ na kształt i rozmiar naszego zespołu, podejmiemy wszystkie niezbędne kroki, aby być gotowym na operowanie w ramach limitu od sezonu 2021 w taki sposób, aby w przyszłości znów walczyć o zwycięstwa i tytuły mistrzowskie”.

Źródło: skysports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league