Arabia Saudyjska chce wyścigu F1 w 2023 roku

Nowy tor wyścigowy w Al-Quiddiya może w 2023 roku znaleźć się w kalendarzu wyścigów Grand Prix Formuły 1. Obiekt zaprojektowany przez Alexandra Wurza będzie częścią wielkopowierzchniowego parku rozrywki, budowanego w pobliżu stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu.

„Budujemy tor w nadziei, że podpiszemy umowę i będziemy mieli wyścig w Arabii Saudyjskiej” – powiedział dyrektor obiektu Mike Reininger. „Sfinalizowanie wyścigu nie leży w naszej gestii i wykracza poza ramy projektu. Budujemy tor, który będzie gotowy na światowej klasy wydarzenia i będzie jednym z głównych atrakcji tego miejsca w 2023 roku. Budujemy szereg obiektów dla wyścigów torowych oraz rywalizacji terenowej, a to wszystko w jednym miejscu – nikt inny na świecie nie stworzył czegoś podobnego. Naszym oczkiem w głowie będzie tor wyścigowy pierwszej kategorii”.

Stroną odpowiedzialną za ściągnięcie Formuły 1 do Arabii Saudyjskiej jest tamtejszy związek sportowy, którego prezesem jest były kierowca wyścigowy Abdul Aziz bin Turki Al-Faisal. Sugeruje się, że podpisanie umowy na organizację zawodów jest tylko kwestią czasu.

Arabia Saudyjska przyciągnęła w ostatnim czasie wiele ważnych wydarzeń sportu motorowego, począwszy od wyścigów Formuły E, przez Rajd Dakar, po nową serię samochodów elektrycznych Extreme E.

Źródło: bbc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league