Bratches opuści Formułę 1

Władze Formuły 1 poinformowały, że Sean Bratches ustąpi ze stanowiska dyrektora ds. komercyjnych, które sprawował od momentu przejęcia serii przez Liberty Media. Amerykanin oficjalnie opuści struktury Formula One Group wraz z końcem stycznia, lecz nadal będzie pełnił rolę doradczą.

„Ostatnie trzy lata w Formule 1 były dla mnie niesamowitą przygodą, która bardzo mi się podobała” – powiedział Bratches. „Chciałbym osobiście podziękować całemu zespołowi Formuły 1 za ich ogromny wysiłek oraz oddanie. Są najlepsi z najlepszych i jestem przekonany, że będą kontynuować wdrażanie określonej przez nas strategii. Jestem dumny z tego, że zostawiam F1 w lepszym stanie niż ją zastałem w 2017 roku i wiem, że stworzyliśmy solidne fundamenty, które pozwolą nam zadowolić fanów na całym świecie oraz dotrzeć do nowych grup docelowych”.

Bratches tłumaczy swoją decyzję chęcią powrotu do Stanów Zjednoczonych, aby spędzić więcej czasu z rodziną i rozpocząć następny rozdział w swoim życiu. Poza budową zespołu ds. komercyjnych, Bratches miał swój udział w powstaniu internetowego serialu Drive to Durvive, mistrzostw esportu, a także konkursów Extreme Innovation Series.

Nie przewidziano następcy roli Bratchesa, a jego podwładni będą teraz pracować bezpośrednio pod nadzorem szefa Formuły 1 Chase’a Careya.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league