Mercedes ujawni swój samochód 14 lutego

Zespół Mercedes potwierdził, że swoją konstrukcję na nadchodzący sezon Formuły 1 pokaże 14 lutego, organizując jednocześnie pokaz modelu oznaczonego symbolem W11 na torze Silverstone.

Shakedown, podobnie jak rok temu, będzie zamkniętym dla publiczności wydarzeniem, jednak ujawnione zostaną materiały, które pokażą najnowszą maszynę niemieckiego mistrzowskiego zespołu. Będzie to jednocześnie okazja dla ekipy na sprawdzenie wszystkich systemów przed przedsezonowymi testami, które zaczynają się 19 lutego i potrwają łącznie 6 dni.

Mercedes to piąty zespół, który potwierdził datę prezentacji swojego samochodu. Na razie jako pierwszy swoją konstrukcję ujawni Ferrari (11 lutego), następnie Renault (12 lutego) i McLaren (13 lutego). AlphaTauri z kolei dokona prezentacji tego samego dnia co Mercedes (14 lutego).

Mercedes będzie w tym sezonie starał się zdobyć już siódme z rzędu mistrzostwo wśród producentów. Niemiecki zespół absolutnie zdominował erę jednostek hybrydowych, sięgając po nowe rekordy. Lewis Hamilton będzie starał się z kolei zrównać w liczbie tytułów z Michaelem Schumacherem. Zespołowym partnerem Brytyjczyka pozostanie Valtteri Bottas, który właśnie startuje w Rajdzie Arktycznym.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league