Haas F1 Team potwierdził, że Louis Delétraz otrzyma rolę kierowcy symulatora zespołu na ten sezon.

Delétraz, który obecnie rywalizuje w Formule 2 w barwach ekipy Carlin, wcześniej testował wraz z Haasem podczas ubiegłorocznych posezonowych testów opon Pirelli w Abu Zabi – przejechał on wówczas 117 okrążeń za kierownicą samochodu Formuły 1. W ubiegłym sezonie, który także spędził w F2, startował w zespole Charouz Racing System, dla którego wywalczył dwa podia i na koniec sezonu zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji zawodników.

„Mój pierwszy test F1 z Haasem w listopadzie był spełnieniem moich marzeń i od tej pory mam dobre relacje z zespołem. Cieszę się, że byli zadowoleni z mojej pracy i czuję się zaszczycony oraz wdzięczny, że ekipa chce kontynuować współpracę ze mną poprzez mój wkład w ich program symulatora” – powiedział Delétraz.

„Symulator odgrywa znaczącą rolę w rozwoju samochodu F1, ponieważ pozwala zespołowi sprawdzić pojazd i wszelkie poprawki. Jazda w nim jest ważnym zdaniem i jako że jestem zdeterminowany, aby dołączyć do stawki Formuły 1 w najbliższej przyszłości, ta praca pozwoli mi kontynuować naukę o F1 i dążyć do mojego ostatecznego celu”.

Szwajcar już w najbliższy weekend powróci na tor, gdzie powalczy w wyścigu głównym i sprinterskim w Azerbejdżanie na ulicach Baku. W pierwszej rundzie tegorocznego sezonu w Bahrajnie Delétraz dwukrotnie zajął piąte miejsce, dzięki czemu plasuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji kierowców.

Źródło: louisdeletraz.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race