Honda potwierdziła, że zarówno Red Bull Racing, jak i Toro Rosso otrzymają drugą specyfikację silnika na najbliższy weekend wyścigowy w Azerbejdżanie.

Po roku współpracy z Toro Rosso, Honda zawarła porozumienie z zespołem macierzystym – Red Bullem. Początek dostarczania jednostek napędowych ekipie z Milton Keynes był dosyć udany dla japońskiego producenta, ponieważ już w pierwszym wyścigu sezonu w Australii Max Verstappen stanął na najniższym stopniu podium.

Zapowiadana poprawka na wyścig w Azerbejdżanie ma co prawda dać nieznaczną poprawę wydajności, jednak głównym obszarem było zwiększenie niezawodności po odkryciu usterki w samochodzie Daniiła Kwiata, gdzie wymieniono silnik po pierwszym treningu w Chinach.

„W ten weekend wprowadzimy drugą specyfikację silnika spalinowego we wszystkich czterech samochodach od początku rywalizacji [w Baku]. Jednym z powodów wprowadzenia go na tę rundę jest fakt, że problem Kwiata z jednostką napędową był związany z usterką przy kontroli jakości. Głównymi zaletami poprawki jest poprawiona trwałość oraz zwiększona niezawodność. Ponadto oferuje ona także niewielką poprawę wydajności” – powiedział dyrektor techniczny Hondy, Toyoharu Tanabe.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race