Zespół Scuderia Toro Rosso ogłosił w sobotę, że Daniił Kwiat zajmie miejsce Pierre’a Gasly’ego w sezonie 2019 Formuły 1. Rosjanin po raz ostatni reprezentował barwy ekipy podczas ubiegłorocznego wyścigu w Austin.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować Red Bullowi i Toro Rosso za możliwość powrotu do Formuły 1” – powiedział Kwiat. „Bardzo mnie cieszy, że wracam do znanego mi zespołu. W Toro Rosso zawsze czułem się jak w domu i jestem pewien, że w przyszłym sezonie będzie podobnie. Chciałbym również podziękować Ferrari za wiarę w moje umiejętności, co pozwoliło mi pozostać w środowisku F1. Nawet jeśli moje obowiązki obejmowały głównie pracę w symulatorze, wiele się nauczyłem i czuję się silniejszy oraz lepiej przygotowany niż w momencie opuszczenia Toro Rosso”.

„Nigdy nie porzuciłem marzeń o ściganiu. Wciąż jestem młody i dbałem o formę, tak aby być gotowym w razie pojawienia się kolejnej okazji. Dam z siebie wszystko, aby spełnić oczekiwania zespołu i nie mogę doczekać się ponownego startu”.

Zespół nie ogłosił jeszcze swojego drugiego kierowcy na sezon 2019.

Źródło: scuderiatororosso.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race