Jak potwierdził dyrektor wyścigu Formuły 1 Charlie Whiting, podczas ostatniego posiedzenia Grupy Strategicznej dyskutowano nad propozycją zmian w obecnym formacie kwalifikacji.

Obecnie składają się one z trzech sesji – dwie pierwsze eliminują po pięciu zawodników, a pozostała dziesiątka walczy o pole position w trakcie ostatniego segmentu. Według przedstawionej propozycji, kwalifikacje miałyby składać się z czterech części, a trzy pierwsze miałyby eliminować po czterech zawodników – w ten sposób do rywalizacji o pierwsze miejsce przystępowałoby ośmiu kierowców.

„Osobiście uważam, że to całkiem fajny pomysł, ale to nie moja decyzja” – skomentował Whiting. „W następnym kroku musimy dowiedzieć się, co byłoby konieczne z punktu widzenia alokacji opon. To temat, któremu trzeba się uważnie przyjrzeć”.

Aby zmieścić wszystkie cztery sesje w trakcie godzinnego okna telewizyjnego, poszczególne segmenty musiałyby zostać skrócone, podobnie jak przerwy pomiędzy nimi. We wszystkich sesjach kierowcy powinni mieć jednak szansę na zjazd do boksów i wykonanie drugiego przejazdu.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race