Button ostatnim kierowcą Hertz Team Jota

Były mistrz świata Formuły 1 Jenson Button dołączy do Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w sezonie 2024. Brytyjczyk poprowadzi Porsche 963 #38 zespołu Hertz Team Jota.

Button jest ostatnim kierowcą rodzimej ekipy, która potwierdziła większość swojego składu w poniedziałek. Zespołowymi kolegami Brytyjczyka w prototypie #38 będą Phil Hanson i Oliver Rasmussen.

„Cieszę się, że będę mógł ścigać się z Hertz Team Jota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2024 obok moich kolegów z załogi, Olivera Rasmussena i Phila Hansona” – powiedział Button. „Obaj mają już dużo doświadczenia w wyścigach długodystansowych, co jest kluczowe. Wyścigi długodystansowe to przede wszystkim praca zespołowa, a nie ma lepszego zespołu niż Hertz Team Jota, żeby podjąć rywalizację z dużymi producentami w klasie hipersamochodów. Już teraz nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu w Katarze, ale wiem też, że przed nami dużo pracy, abyśmy byli przygotowani”.

Brytyjczyk nie będzie zupełnym nowicjuszem zarówno w WEC, jak i czołowej klasie wyścigów długodystansowych. W sezonie 2018/2019 był częścią składu SMP Racing w kategorii LMP1, a w tym roku wystartował w wyścigu 24h Le Mans za kierownicą samochodu NASCAR.

Button ma już za sobą jeden wyścig w Porsche 963 – październikowe Petit Le Mans na torze Road Atlanta. W styczniu wystartuje z kolei innym prototypem w 24 godzinach Daytona.

Źródło: fiawec.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze