López najszybszy w pierwszym treningu przed 24h Le Mans

Aktualny mistrz świata José María López uzyskał najlepszy czas pierwszej środowej sesji treningowej przed tegorocznym wyścigiem 24 godziny Le Mans. Argentyńczyk pokonał André Negrão i swojego zespołowego kolegę Kazukiego Nakajimę.

Trzygodzinna sesja została przerwana od razu po jej rozpoczęciu. Marco Sørensen stracił bowiem panowanie nad prototypem #20 zespołu High Class Racing już na pierwszym hamowaniu i uderzył w barierę 200 metrów po wyjeździe z alei serwisowej. Była to jedna z dwóch przerw w sesji – dokładnie na godzinę przed końcem Antonio Fuoco zderzył się z António Félixem da Costą, przez co obaj wypadli w zakręcie Tertre Rouge.

Gdy tor nie był zneutralizowany, tempo dyktował Nakajima, ustanawiając kolejno wyniki 3:30,215 i 3:30,210. Po 25 minutach na pierwszą lokatę wskoczył Phil Hanson w prototypie LMP2, który jako pierwszy zszedł poniżej 3:30, lecz Nakajima szybko powrócił na prowadzenie z czasem 3:29,396.

Ten rezultat pozostawał niepoprawiony przez kolejną godzinę. Dopiero w drugiej połowie sesji André Negrão poprawił to osiągnięcie o zaledwie 0,001 sekundy. Brazylijczyka pierwszej lokaty pozbawił dopiero López, z wynikiem 3:29,309 uzyskanym na niecałe 30 minut przed końcem.

Ze stratą około sekundy do Toyoty i Alpine pierwszą sesję weekendu zakończyły samochody Glickenhaus. Najwolniejszy w stawce hipersamochodów Oliver Pla w #708 na swoim ostatnim okrążeniu pojechał jednak o prawie dwie sekundy szybciej od Lópeza w pierwszych dwóch sektorach, lecz nie dokończył swojego przejazdu.

Wspomniany wynik 3:29,441 Phila Hansona był najszybszy w klasie LMP2. Na czwartej pozycji uplasował się zespół Team WRT #41 z Robertem Kubicą w składzie – najlepszy czas Polaka wyniósł 3:31,513, natomiast zespół Inter Europol Competition zmagał się z problemami technicznymi i zajął 21. miejsce, ze stratą czterech sekund do najlepszego rezultatu.

Najlepszy czas w klasie GTE Pro uzyskał w końcówce sesji Daniel Serra w Ferrari #52, pokonując o 0,040 sekundy Nicka Tandy’ego w Corvette #64. Najszybszy w GTE Am był Matteo Cairoli w Porsche #56.

PNrKierowcyKlasaZespół RezultatOkr.
17


Mike Conway
Kamui Kobayashi
José María López
HypercarToyota Gazoo RacingM3:29,30936
236


André Negrão
Nicolas Lapierre
Matthieu Vaxiviere
HypercarAlpine Elf MatmutM+ 0,08626
38


Sébastien Buemi
Kazuki Nakajima
Brendon Hartley
HypercarToyota Gazoo RacingM+ 0,08738
422


Philip Hanson
Fabio Scherer
Filipe Albuquerque
LMP2United Autosports USAG+ 0,13228
526


Roman Rusinow
Franco Colapinto
Nyck de Vries
LMP2G-Drive RacingG+ 0,78536
6709


Ryan Briscoe
Richard Westbrook
Romain Dumas
HypercarGlickenhaus RacingM+ 0,90731
7708


Luís Felipe Derani
Franck Mailleux
Olivier Pla
HypercarGlickenhaus RacingM+ 1,01629
828


Sean Gelael
Stoffel Vandoorne
Tom Blomqvist
LMP2JOTAG+ 1,32036
941


Robert Kubica
Louis Delétraz
Yifei Ye
LMP2Team WRTG+ 1,41533
1048


Paul Lafargue
Paul-Loup Chatin
Patrick Pilet
LMP2Idec SportG+ 1,60334
1121


Henrik Hedman
Ben Hanley
Juan Pablo Montoya
LMP2P/ADragonSpeed USAG+ 1,68213
1270


Esteban Garcia
Loïc Duval
Norman Nato
LMP2P/ARealTeam RacingG+ 1,68734
1331


Robin Frijns
Ferdinand Habsburg
Charles Milesi
LMP2Team WRTG+ 1,84931
1438


Roberto González
António Félix da Costa
Anthony Davidson
LMP2JOTAG+ 1,97026
1525


John Falb
Roberto Merhi
Rui Andrade
LMP2P/AG-Drive RacingG+ 2,01336
1632


Nicolas Jamin
Jonathan Aberdein
Manuel Maldonado
LMP2United AutosportsG+ 2,25916
1730


René Binder
Guillermo Rojas
Tristan Gommendy
LMP2Duqueine TeamG+ 2,83633
1865


Julien Canal
Will Stevens
James Allen
LMP2Panis RacingG+ 2,92737
1929


Frits van Eerd
Giedo van der Garde
Job van Uitert
LMP2P/ARacing Team NederlandG+ 3,11933
2082


Ryan Cullen
Oliver Jarvis
Felipe Nasr
LMP2Risi CompetizioneG+ 3,21426
2123


Paul di Resta
Alex Lynn
Wayne Boyd
LMP2United AutosportsG+ 3,38132
2220


Dennis Andersen
Ricky Taylor
Marco Sørensen
LMP2P/AHigh Class RacingG+ 3,66121
2344


Miroslav Konopka
Oliver Webb
Matej Konopka
LMP2P/AARC BratislavaG+ 3,74329
2424


Patrick Kelly
Gabriel Aubry
Simon Trummer
LMP2P/APR1 Motorsports MathiasenG+ 3,99929
2549


Anders Fjordbach
Jan Magnussen
Kevin Magnussen
LMP2High Class RacingG+ 4,14727
2634


Jakub Śmiechowski
Renger van der Zande
Alex Brundle
LMP2Inter Europol CompetitionG+ 4,18218
2717


Dwight Merriman
Thomas Laurent
Ryan Dalziel
LMP2P/AIdec SportG+ 4,30330
2839


Vincent Capillaire
Arnold Robin
Maxime Robin
LMP2P/ASO24-DIROB by GraffG+ 4,45830
291


Tatiana Calderón
Sophia Flörsch
Beitske Visser
LMP2Richard Mille Racing TeamG+ 4,80526
3084


Takuma Aoki
Nigel Bailly
Matthieu Lahaye
InnovativeAssociation SRT41G+ 5,20127
3174


James Winslow
John Corbett
Tom Cloet
LMP2P/ARacing Team India EurasiaG+ 7,73930
3252


Daniel Serra
Miguel Molina
Sam Bird
LMGTE ProAF CorseM+ 20,81428
3364


Tommy Milner
Nick Tandy
Alexander Sims
LMGTE ProCorvette RacingM+ 20,85432
3456


Egidio Perfetti
Matteo Cairoli
Riccardo Pera
LMGTE AmTeam Project 1M+ 20,88427
3591


Gianmaria Bruni
Richard Lietz
Frédéric Makowiecki
LMGTE ProPorsche GT TeamM+ 21,17929
3651


Alessandro Pier Guidi
James Calado
Côme Ledogar
LMGTE ProAF CorseM+ 21,30232
3779


Cooper MacNeil
Earl Bamber
Laurens Vanthoor
LMGTE ProWeatherTech RacingM+ 21,42822
3872


Dries Vanthoor
Álvaro Parente
Maxime Martin
LMGTE ProHub Auto RacingM+ 21,87926
3986


Michael Wainwright
Benjamin Barker
Tom Gamble
LMGTE AmGR RacingM+ 22,01728
4063


Antonio Garcia
Jordan Taylor
Nicky Catsburg
LMGTE ProCorvette RacingM+ 22,02132
4188


Julien Andlauer
Dominique Bastien
Lance David Arnold
LMGTE AmDempsey-Proton RacingM+ 22,21030
4292


Kévin Estre
Neel Jani
Michael Christensen
LMGTE ProPorsche GT TeamM+ 22,23325
4318


Andrew Haryanto
Alessio Picariello
Marco Seefried
LMGTE AmAbsolute RacingM+ 22,51731
4457


Takeshi Kimura
Scott Andrews
Mikkel Jensen
LMGTE AmKessel RacingM+ 22,60231
4533


Ben Keating
Dylan Pereira
Felipe Fraga
LMGTE AmTF SportM+ 22,91533
4698


Paul Dalla Lana
Nicki Thiim
Marcos Gomes
LMGTE AmAston Martin RacingM+ 23,02034
4780


Matteo Cressoni
Rino Mastronardi
Callum Ilott
LMGTE AmIron LynxM+ 23,04030
4895


John Hartshorne
Oliver Hancock
Ross Gunn
LMGTE AmTF SportM+ 23,17933
4947


Roberto Lacorte
Giorgio Sernagiotto
Antonio Fuoco
LMGTE AmCetilar RacingM+ 23,21924
5083


François Perrodo
Nicklas Nielsen
Alessio Rovera
LMGTE AmAF CorseM+ 23,28930
5155


Duncan Cameron
David Perel
Matthew Griffin
LMGTE AmSpirit of RaceM+ 23,50030
5254


Thomas Flohr
Giancarlo Fisichella
Francesco Castellacci
LMGTE AmAF CorseM+ 23,52932
5385


Rahel Frey
Sarah Bovy
Michelle Gatting
LMGTE AmIron LynxM+ 23,56425
54777


Satoshi Hoshino
Tomonobu Fujii
Andrew Watson
LMGTE AmD'Station RacingM+ 23,57132
5560


Claudio Schiavoni
Paolo Ruberti
Raffaele Giammaria
LMGTE AmIron LynxM+ 23,73324
5671


Brendan Iribe
Oliver Millroy
Ben Barnicoat
LMGTE AmInception RacingM+ 23,76731
5777


Christian Ried
Jaxon Evans
Matt Campbell
LMGTE AmDempsey-Proton RacingM+ 23,89112
58388


Pierre Ehret
Christian Hook
Jeroen Bleekemolen
LMGTE AmRinaldi RacingM+ 23,91327
5999


Harry Tincknell
Vutthikorn Inthraphuvasak
Florian Latorre
LMGTE AmProton CompetitionM+ 24,60631
6046


Dennis Olsen
Anders Buchardt
Robert Foley
LMGTE AmTeam Project 1M+ 25,66125
6169


Robert Renauer
Ralf Bohn
Rolf Ineichen
LMGTE AmHerberth MotorsportM+ 25,91425
6266


Thomas Neubauer
Rodrigo Sales
Jody Fannin
LMGTE AmJMW MotorsportM+ 26,37326

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league