Magnussen: Moim celem jest zwycięstwo w Le Mans

Kevin Magnussen powiedział, że w swoim pierwszym starcie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans zamierza odnieść zwycięstwo, jednak dodał, że wspaniale będzie przystąpić do tej legendarnej rundy wraz ze swoim ojcem, Janem.

Kevin oraz Jan Magnussenowie przystąpią do rywalizacji na Circuit de la Sarthe w prototypie LMP2 Oreca 07 Gibson #49 zespołu High Class Racing, w którym pojedzie również ich rodak z Danii, Anders Fjordbach. Ekipa wystawi także Orecę #20, za kierownicą której znajdą się Dennis Andersen, Ricky Taylor oraz Marco Sørensen. To jednocześnie jedyny samochód zespołu uprawiony do zdobycia punktów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Dla Jana będzie to już 23. start w Le Mans. W tym czasie czterokrotnie zwyciężał w tym wyścigu w swojej klasie. Dla jego syna, Kevina, będzie to z kolei debiut, choć sam jest bardzo dobrze zaznajomiony z całym przebiegiem tego wyjątkowego weekendu wyścigowego dzięki pojawianiu się w dzieciństwie na wielu wyścigach swojego taty.

„Oczywiście celem jest zwycięstwo, jednak wiemy, że wyścig będzie niezwykle konkurencyjny” – powiedział Kevin. „W klasie LMP2 startuje kilka naprawdę szybkich zespołów posiadających świetne składy kierowców, ale zamierzamy wygrać, w przeciwnym razie to nie ma sensu. Ściganie się razem z tatą będzie świetną zabawą, ale jesteśmy tu po zwycięstwo! Niedawno odbył się test w samochodzie ekipy High Class, który wypadł naprawdę dobrze, a usłyszenie opinii wszystkich na temat pojazdu było bardzo interesujące. Jestem podekscytowany!”.

Ojciec Kevina, Jan, stwierdził z kolei, że dobrze będzie mieć syna jako zespołowego kolegę.

„Zawsze byliśmy rodziną wyścigową, rozmawialiśmy o wyścigach i pojawialiśmy się na wyścigach swojego członka rodziny, ale do tej pory nie było okazji, aby wspólnie rywalizować, a to będzie naprawdę ekscytujące” – mówił Jan Magnussen. „Jakiś czas temu odbyliśmy test w Hiszpanii wraz z naszym zespołowym kolegą Andersem [Fjordbachem], a wszystkie nasze opinie na temat samochodu były bardzo podobne. Myślę, że moje doświadczenie z GT daje mi przewagę w zakresie mechanicznego odczucia z jazdy, podczas gdy lata Kevina spędzone w Formule 1 dają mu przewagę pod kątem aerodynamicznego odczucia. Nie możemy doczekać się, aby wprowadzić to wszystko w życie”.

24-godzinny wyścig Le Mans odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia. W najbliższą niedzielę, czyli 15 sierpnia, zaplanowano oficjalny test na Circuit de la Sarthe.

Źródło: fiawec.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze