Kubica będzie startować w WEC z Premą

Robert Kubica wystartuje w pełnym sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Polak będzie rywalizować w prototypie LMP2 nowego w stawce zespołu Prema ORLEN Team.

Włoska ekipa – znana ze swoich sukcesów w wyścigach aut jednomiejscowych – stawia pierwsze kroki w wyścigach długodystansowych. Asystować przy wystawianiu jednego prototypu Oreca 05 będzie doświadczony na długich dystanstach inny włoski zespół Iron Lynx.

Kubica znów połączy siły z Louisem Delétrazem, z którym sięgnął po tytuł w ubiegłorocznej Europejskiej Serii Le Mans, startując dla Team WRT. Dołączy do nich młody Lorenzo Colombo, który odniósł jedno zwycięstwo w ubiegłorocznej Formule 3.

„Bardzo cieszę się z faktu, że mogę dołączyć do Prema ORLEN Team” – powiedział Kubica. „Ścigałem się już z nimi w Formule 3 Euro Series 2003. Mimo tego, że w poprzednim sezonie rywalizowałem w Bahrajnie czy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, to traktuję to jako nowe wyzwanie dla mnie i całego zespołu. Cieszę się, że będę startować razem z Louisem, którego dobrze znam i z Lorenzo. Nie mogę się już tego doczekać. Na pewno będzie to wymagało ode mnie dużo pracy i poświęcenia”.

Sezon WEC 2022 rozpocznie się 18 marca, 1000-milowym wyścigiem na torze Sebring.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Prema Racing, ORLEN Team

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league