Gutiérrez trzecim kierowcą Inter Europol Competition

Były kierowca Formuły 1 oraz Formuły E Esteban Gutiérrez będzie trzecim kierowcą polskiego zespołu Inter Europol Competition w sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Dołączy on do Kuby Śmiechowskiego i Alexa Brundle’a.

„Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do zespołu Inter Europol Competition w sezonie FIA WEC 2022” – powiedział Gutiérrez. „Bardzo dziękuję zespołowi za szansę ścigania razem z Kubą Śmiechowskim i Alexem Brundle. Wierzę, że dzięki dokonanym postępom, a także naszym wspólnym ambicjom stworzymy wspaniały team. Wyścigi endurance to dla mnie nowe wyzwanie. Od początku skupię się na tym, aby jak najwięcej i jak najszybciej się nauczyć. Powrót do wyścigów w tak prestiżowej i konkurencyjnej serii jest dla mnie zaszczytem”.

Szef zespołu Sascha Fassbender dodał: „Jesteśmy szczęśliwi, mogąc powitać Estebana w zespole. Wierzę, że to będzie dla nas dobry rok. Bardzo dziękujemy Rengerowi van de Zande, który z Alexem i Kubą ciężko przepracował miniony rok, doprowadzając zespół do obecnego poziomu. Dzięki obecności Estebana będziemy mieli mocny skład, który pozwoli zrealizować nasze ambicje. Z nadzieją czekamy na wspólną pracę, która pozwoli nam wiele osiągnąć w tym roku”.

Meksykanin ścigał się w Formule 1 w latach 2013-2014, będąc kierowcą zespołu Sauber, rok później został kierowcą testowym i rozwojowym Ferrari, aby w sezonie 2016 ścigać się w barwach amerykańskiego zespołu Haas. Po zakończeniu swojej przygody w F1, Gutiérrez znalazł swoje miejsce w elektrycznej Formule E, gdzie w sezonie 2016/2017 zastąpił Ma Qing Hua w zespole Techeetah podczas czwartej rundy sezonu. W tym samym roku Meksykanin dołączył do stawki IndyCar i zespołu Dale Coyne Racing, gdzie zastąpił kontuzjowanego Sébastiena Bourdaisa.

Od sezonu 2018 Gutiérrez był związany z zespołem F1 Mercedesa, gdzie pełnił zarówno rolę kierowcy rozwojowego jak i rezerwowego. W latach 2019/2020 był również zawodnikiem rozwojowym i rezerwowym ekipy Mercedesa w Formule E.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Inter Europol Competition

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league