Nowy Peugeot nie wystartuje w Sebring

Fabryczny zespół Peugeota nie pojawi się na pierwszej rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC, którą jest marcowy 1000-milowy wyścig w Sebring. Francuski producent skupia się obecnie na prywatnych testach nowego prototypu 9X8.

„Team Peugeot TotalEnergies nie wystąpi podczas pierwszej z sześciu rund sezonu 2022 w Sebring” – potwierdził dyrektor ds. motorsportu Stellantis Jean-Marc Finot. „Model 9X8 zadebiutuje w oparciu o poziom przygotowania, niezawodności oraz konkurencyjności, jak uzgodniliśmy z organizatorami mistrzostw, których będziemy informować na bieżąco o postępach programu rozwojowego”.

Po tym jak zespół Glickenhaus opuścił wszystkie rundy WEC po ubiegłorocznym 24h Le Mans, organizatorzy uwarunkowali otrzymanie zaproszenia do francuskiego klasyka z występami w pełnym sezonie mistrzostw świata. Nowi producenci – jak Peugeot – mogą opuścić jedną rundę, lecz nowy prototyp musi zadebiutować najpóźniej 7 maja na torze Spa-Francorchamps.

Peugeot 9X8 wyjechał na tor po raz pierwszy pod koniec grudnia ubiegłego roku, a po nowym roku zespół wznowił program testowy. Prototyp nie został jeszcze w pełni homologowany i zespół wciąż nie podjął decyzji o jego ostatecznej specyfikacji – m.in. o tym, czy będzie korzystać z tylnego skrzydła.

Peugeot otrzymał dwa zgłoszenia w czołowej klasie hipersamochodów WEC. Obok numeru #93 wpisany jest Paul di Resta, z kolei siostrzany prototyp #94 poprowadzi na pewno Loïc Duval. Choć zespół ogłosił już nazwiska wszystkich swoich kierowców, składy poszczególnych załóg nie są jeszcze znane.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Peugeot Sport

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1