AO Racing ogłosił skład na 24h Daytona

Na mniej niż miesiąc przed 24-godzinnym wyścigiem na torze Daytona International Speedway, ekipa jedynego Porsche w kategorii GTD Pro, AO Racing ogłosił swoich zawodników, którzy powalczą o zwycięstwo w zawodach. W ekipie z numerem 77 pojadą Sebastian Priaulx, Laurin Heinrich i kierowca fabryczny Porsche, Michael Christensen.

Popularny w świecie motosportu, Rexy jest jednym z dwóch przypadków, w którym ekipa zdecydowała się przenieść z kategorii GTD do GTD Pro. Drugim takim zespołem jest Paul Miller Racing.

AO Racing #77 będzie wystawiać 3 zawodników w wyścigu 24h Daytona i jest siódmym przypadkiem w kategorii GTD Pro, gdzie w tych zawodach ekipa pojedzie z 3 kierowcami.

Do wcześniej ogłoszonych Sebastiana Priaulx i Laurina Heinricha dołączył Michael Christensen. Duński zawodnik to kierowca fabryczny Porsche od 2013 rok, a rok wcześniej, Christensen dołączył do programu juniorskiego marki ze Stuttgartu. Dla 33-latka będzie to siódmy start w 24-godzinnym klasyku. Wcześniej, także w Porsche, jechał w ekipach Porsche North America, Alegra Motorsports, WeatherTech Racing, a także w Penske Motorsport, gdzie po raz pierwszy jeździł prototypem GTP. Christensen w 2017 roku triumfował w 24h Daytona z ekipą Alegra.

22-letni Sebastian Priaulx to syn innego uznanego kierowcy, Andy’ego. Jego ojciec był m.in. mistrzem świata w wyścigach aut turystycznych, czy stawał na podium 24-godzinnego wyścigu Le Mans w ekipie Forda w 2017 roku. Dla Sebastiana to będzie trzeci start w Daytona. Wcześniej Brytyjczyk pojechał w Sean Creech Motorsport w klasie LMP3 i w AO Racing wówczas w kategorii GTD.

Heinrich to także „młoda” krew w tym zespole. 22-latek jeszcze dwa lata temu był mistrzem niemieckiej serii Porsche Carrera Cup, zaś w Porsche Supercup Heinrich zakończył sezon na 3 miejscu. Niemiecki zawodnik w 2023 roku dwukrotnie stawał na podium w serii DTM, a także startował raz z pierwszego pola.

Źródło: aoracing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze