Inter Europol Competition skompletował skład na 24h Daytona

Zespół Inter Europol by PR1/Mathiasen Motorsport podał skład swojej załogi na inauguracyjny wyścig sezonu 2024 IMSA SportsCar Championship. Podczas 24 godzin Daytona ekipę reprezentować będą Jakub Śmiechowski, Tom Dillmann, Clément Novalak i Nick Boulle.

Zwycięski zespół ubiegłorocznych 24 godzin Le Mans przeniósł się za ocean po usunięciu klasy LMP2 z Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Program IMSA będzie obsługiwany przez wielokrotnych mistrzów LMP2 PR1/Mathiasen Motorsports.

Kuba Śmiechowski będzie obowiązkowym «srebrnym» kierowcą podczas pięciu dłuższych wyścigów, zaliczanych do Endurance Cup. Dillmann i Novalak to kierowcy, którzy będą reprezentować barwy Inter Europol Competition w Europejskiej Serii Le Mans i będą mieli szansę zapoznać się z pracą zespołu przed rozpoczęciem sezonu. Boulle to z kolei obowiązkowy posiadacz «brązowej» licencji, który w 2020 roku stanął na podium 24h Daytona w klasie LMP2.

„Nowy rok przynosi nam nowe wyzwania!” – skomentował Kuba Śmiechowski. „Po świetnym sezonie 2023 skupiamy się w tym roku na IMSA. Mamy bardzo dobry i doświadczony zespół i zamierzamy w pełni to wykorzystać. Zaczynamy od legendarnego wyścigu w Daytonie. Po pierwszych testach w grudniu jestem bardzo zadowolony. Oczywiście muszę przyzwyczaić się do amerykańskiego stylu, ale myślę, że już podczas testów doskonale się dogadaliśmy. Łącząc doświadczenie Inter Europol Competition i PR1, na pewno będziemy silni!”

Tom Dillmann powiedział: „Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do wyścigów w serii IMSA w pierwszym sezonie Inter Europol Competition w Stanach Zjednoczonych. Ściganie się na tych legendarnych torach i w słynnych wyścigach z szansą na wywiezienie z nich pucharów i dopisanie osiągnięć do CV to coś, na co naprawdę czekam!”

Clément Novalak: „Jestem zachwycony, że w tym roku będę ścigał się w 24h Daytona z Inter Europol. Niesamowicie było odbyć z nimi mój pierwszy test w Ameryce i naprawdę nie mogę się doczekać wspólnego ścigania. Dobrze dogadałem się z chłopakami i dziewczynami z IEC/PR1, i naprawdę pomogli mi poczuć się komfortowo w samochodzie, więc nie mogę się doczekać, kiedy znów będę w samochodzie podczas prologu Roar”.

Nick Boulle: „To, że jestem bardzo podekscytowany powrotem do wyścigów w klasie LMP2 z PR1 Motorsports i ekipą Inter Europol, to mało powiedziane. Inter Europol wnosi dużo wiedzy i historii do zespołu na ten rok, a połączenie tego z nastawieniem PR1 Motorsport na sukces, myślę, że stworzy potężną kombinację. Słyszałem tylko dobre rzeczy o załodze Inter Europol. Moje pierwsze dni pracy z zespołem będą podczas prologu Roar Before the 24, i choć minęło trochę czasu, odkąd siedziałem za kierownicą prototypu, myślę, że zespół pomoże mi poczuć się komfortowo i szybko wrócić do tempa, przygotowując się do 24h Daytona i sezonu, który mamy wspólnie przed sobą”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Inter Europol Competition

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze