TDS bez Gommendego, ale z Lapierre

Tristan Gommendy niespodziewanie odchodzi z zespołu Thiriet by TDS Racing. W finałowej rundzie ELMS ma go zastąpić Nicolas Lapierre.

Nagłe odejście filaru ekipy Thiriet TDS, według obu stron ma miejsce po spokojnie przeprowadzonych rozmowach. Powodem ma być chęć startów Gommendego w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Endurance – a biorąc pod uwagę brak takich planów ze strony zespołu, Francuz postanowił szukać opcji w innych ekipach. Gommendego nie zobaczymy więc w ostatniej rundzie Europejskiej Serii Le Mans w Estoril – początkiem jego przygotowań ma być za to gościnny start w azjatyckiej odmianie serii, gdzie w inauguracyjnej rundzie na Fuji wspomoże on zespół Eurasia.

„Wskutek porozumienia z Thiriet by TDS Racing, obie strony zdecydowały o zakończeniu współpracy, by Tristan Gommendy mógł przygotować się do sezonu 2016. Rzeczywiście, celem francuskiego kierowcy jest udział w przyszłorocznych FIA Mistrzostwach Świata Endurance. Pierwszym krokiem będzie dla niego wylot do Azji” – informuje oświadczenie zespołu Thiriet by TDS Racing.

Sam Gommendy również nie sugerował żadnych konfliktów, które miałyby poskutkować nagłym rozstaniem z ekipą. „Po pierwsze, chcę bardzo podziękować Thiriet by TDS Racing za te dwa lata spędzone razem. Przeżyłem z nimi wiele pasjonujących chwil, szczególnie podczas ubiegłorocznego 24h Le Mans, gdzie niemal do ostatnich minut byliśmy o krok od zwycięstwa, albo rok 2015, gdzie prowadziłem w wyścigu. Obecnie, mój sezon 2015 został skrócony, a ja skupiam się już na kolejnym. Niemniej, mogę ogłosić swój udział w pierwszej rundzie AsLMS na Fuji w Japonii, gdzie będę miał przyjemność walczyć w zespole Eurasia Motorsport za kierownicą ich Oreca 03R”.

W miejsce czołowego kierowcy obecnej załogi Thiriet by TDS Racing, podczas finałowej rundy na torze Estoril pojawi się Nicolas Lapierre. Francuz znany z tegorocznych startów dla ekipy KCMG w Mistrzostwach Świata Endurance, a wcześniej m.in. dla czołowych, fabrycznych zespołów Toyoty i Peugeot, według nieoficjalnych informacji otrzymał propozycję od Thiriet zaraz po decyzji o rozstaniu z Gommendym – i, co zostało ogłoszone już oficjalnie, ową propozycję przyjął.

Przed finałowym wyścigiem w Estoril, walcząca w prototypie Oreca 05 załoga Thiriet TDS nr 46 zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji, tracąc 10 punktów do lidera i 9 do wicelidera. Tymi są obecnie brytyjskie ekipy Jota Sport i Greaves Motorsport, obie startujące w Gibsonach 015S.

Źródło: tdsracing.fr

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league